Internetová Poradna

o osobních automobilech

Dovoz auta z Německa na náhradní díly

Jméno
Jan Stejskal
Otázka

Dobrý den, rozhodl jsem se dovézt si z Německa bourané auto na náhradní díly (přidřel jsem si motor a tohle vyhodnotil jako nejschůdnější variantu). Bohužel nevím, kde začít. Máte někdo tip na webové stránky německých autobazarů nebo prodejců bouraných aut v Německu? Případně i další tipy jak dovézt bourané auto z Německa? Díky předem za reakce.

Jméno
Radek Nový
Odpověď

Dobrý den, toto téma se zde již řešilo mnohokrát. Stačí se podívat do archivu a trochu pohledat. Co si vzpomínám, tak jsou tam kompletní informace od lidí, kteří se tím živí. A najdete tam všechny postupy, co k tomu potřebujete a jednoduše odpovědi na vaše otázky. Namátkou vybírám některá témata:

Pokud trochu pohledáte sám, tak určitě najdete mnoho a mnoho dalších diskusí, které se tady věnovaly dovozu aut z Německa.

Jméno
Dan Běhůnek
Odpověď

Za mě mohu jednoznačně doporučit, aby jste se podíval na mobile.de. Mají tam ojetá auta a i bouraná, která by byla vhodná už jen na náhradní díly. Stránky mají i v češtině, takže není vůbec problém se tam orientovat. podívejte se a rozhodně začněte na tomto místě. Přeji hezký den.

Jméno
Mikulka
Odpověď

Kupoval jsem ojeté auto z Německa naprosto sám. Ve výsledku jsem ušetřil cca 30% z ceny, kterou bych musel zaplatit v ČR.

Já jsem si vyhlédl jeden autobazar, do kterého jsem osobně přijel a vybral si konkrétní vůz. Nic jsem neměl předem sjednané, jel jsem tam naslepo. Automobil jsem si prohlédl a rozhodl jsem se jej koupit. Zaplatil jsem, podepsali jsme smlouvu a poté jsem zamířil na jejich registr vozidel, abych jej odhlásil. Při odhlášení si můžete požádal o krátkodobé značky, které slouží pouze k převozu do ČR. A stojí to 2500 Kč. Plus 2500 Kč pojištění u jejich autoklubu, aby jste s tím mohl na silnici. Vy ale chce auto na náhradní díly, tak si nejsem jist, jestli by bylo schopno absolvovat cestu po vlastní ose. Nejspíš jej budete převážet na vleku, takže značky nepotřebujete. Za tuto službu by jste měl zaplatit cca 2500 Kč. Na druhou stranu ušetříte 5000 Kč za značky a pojištění. Nic víc na Německé straně řešit nemusíte. Pouze odhlášení z registru a případné značky + pojištění.

Na české straně mě čekalo přihlášení vozidla do českého registru, ekologický poplatek, STK a pojištění. Toto ale opět nejspíše nebude Váš případ, jestliže auto chce pouze na náhradní díly.

Jméno
Anonymní
Odpověď

Mohu jen souhlasit s výběrem na www.mobile.de. Nejlepší autobazar, žádné podvody, široký výběr a i případně pomohou s byrokracií. Pokud auto z Německa, tak pouze přes ně.

Jméno
K. Hradlický
Odpověď

Pokud přivezu z Německa bourané auto, které není schopné jízdy, musím ho přihlásit? Případně co musím udělat k tomu, abych jej mohl rozebrat a použít na náhradní díly? Je k tomu nutné něco někde ohlašovat, nebo při překročení hranice a proclení tím pro mě vše končí? Děkuji za odpověď.

Jméno
Páprda
Odpověď

Dovoz auta na náhradní díly, práce mnoha garážníků v ČR. Co to poté prodávají na inzerát.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti