Internetová Poradna

o osobních automobilech

Půjčka na zástavu auta - automobil jako ručení

Jméno
Fialová Květa
Otázka

Vlastním osobní auto a vybavení bytu. To bylo ale ohodnoceno na nula nula nic. Takže přemýšlím, jestli by nešlo získat půjčku na zástavu auta? Nemám ale vůbec tušení, jestli je něco takové reálné. A jestli to vůbec právně jde zařídit. Zástavu na dům zapíšete do katastru, ale na automobil? Jde to? A případně pokud to opravdu někdo nabízí, mohli by jste mi na něj dát kontakt? Mockrát Vám děkuji, Květa Fialová.

Jméno
Adam Hanák
Odpověď

Zástavu autem přece nabízejí leasingové společnosti. Poté co si vyberete auto, tak jej napíšou na sebe. A vy splácíte. Jakmile splatíte, tak je Vaše. To přesně požadujete? Moc nechápu co je na tom komplikované.

Jméno
Fialová Květa
Odpověď

Dobrý den, možná jsem se špatně vyjádřila. Ale já automobil už vlastním a nepotřebuji si na něj půjčovat. Já chci další peníze a nemám co dát jako zástavu. Tak chci dát to auto. Bylo by to možné?

Jméno
Adam Hanák
Odpověď

Tak to se moc omlouvám. V tom případě mě napadá zpětný leasing. podmínky jsou podobné jako u leasingu. Vaše auto se stane majetkem společnosti, která Vám dá peníze. A vy jej budete opět zpětně splácet. Můžete si to představit jako prodej auta (zástava auta a rychlé získání peněz). A následný leasing na odkoupení Vašeho majetku zpětně.

Jméno
Fialová Květa
Odpověď

Aha, zkoušela jsem se dívat na to, kdo nabízí zpětný leasing. Ale vůbec nic jsem nenašla. Jenom nějaké odkazy na Wikipedia a v článcích. Kdo toto vůbec nabízí?

Jméno
Černý P.
Odpověď

Zpětný leasing je možný, ale nenabízí ho žádné bankovní společnosti nebo zavedené nebankovní společnosti. Tuto možnost bych hledal mezi soukromými investory. Zkuste se poptat v okolí, jestli někdo někoho nezná. Tento nástroj je spíše právní možností, jak vyřešit půjčku na zástavu auta. Možná nějaké inzerce a podobně.

Jméno
Jan Belko
Odpověď

Nabízím Vám vyřízení půjčky zcela zdarma bez poplatku předem. Nemusíte telefonovat na placená čísla a ani nemusíte nikam jezdit. Vše vyřešíte na našich internetových stránkách. Stačí kliknout na odkaz a uvidíte náš formulář. Na zástavu osobního automobilu Vám mohu nabídnout od minimální částky 5 000 Kč do maximální částky 200 000 Kč. Délka splátek je nastavena na 12 až 48 měsíců dle výše úvěru. Můžete žádat o 75% hodnoty Vaše vozu. Žádejte na našich WWW stránkách. Děkuji a přeji hezký den.

Jméno
Aneta K.
Odpověď

Můžete mi prosím poradit? Měla jsem tento měsíc nečekané výdaje a nestačí mi peníze. Do toho se mi ještě vyskytl nějaký nečekaný výdaj. Potřebovala bych půjčit 120000 Kč ihned na ruku. Ale zkoušela jsem žádat a nikde jsem neuspěla. Protože jsem v registru a nemám nemovitost. Byla by možnost někde dostat peníze na zástavu auta? A kdo by mi půjčil? Prosím pomozte mi, moc to spěchá.

Jméno
Finanční poradce
Odpověď

Toto přece nedává smysl. Pokud si třeba vezmu úvěr se zástavou domu, tak se to zapíše na katastrálním úřadu. Jak by jste ale chtěli dát ručení na osobní auto? Nedokáži si představit nějaký krok, který by mohl zabránit prodej auta před splacením celého dluhu. Nemáte na mysli spíš zpětný leasing? Kdy se by jste jej prodala (tím získala ty peníze za půjčku) a následně by jste jej splácela tak, aby se zase dostalo k Vám? O žádném jiném řešením jsem opravdu nikdy neslyšel.

Jméno
Zastavárna aut
Odpověď

Zastavení auta vůči půjčce lze řešit několika způsoby. Nejčastějším je ale ten, že je nutné přepsat majitele vozidla na věřitele. Má potom nejjednodušší postavení pokud dlužník nesplácí. Ale existují i další způsoby, které mohou být výhodnější právě pro dlužníka - a proto nejsou tak často využívány.

Jméno
Iva
Odpověď

Jan Belko, můžete mi poslat adresu vašich stránek a popřípadě půjčujete i na pořizované auto? Nebo jen na auto, co už mám doma? Děkuji za odpověď na mail dasty1101@seznam.cz.

Jméno
Miroslav
Odpověď

Mám zájem o auto Kaptiva. Děkuji za odpověď.

Jméno
Evžen
Odpověď

Dobrý den, nacházel jsem se v podobné situaci. Špatně jsem si vypracoval rozpočet a finanční prostředky prostě chyběly. Mým nejhodnotnějším majetkem bylo auto, které jsem ani tak nepoužíval, takže mi nevadilo dát ho do zástavy, dostat půjčku a problémy pořešit. Vím, komu se dá věřit, a tak vám můžu doporučit společnost, kde mi svou komunikativnost jasně stanovili podmínky, se kterými se dalo pracovat. Moc děkuji a určitě mohu doporučit.

Jméno
Radovan
Odpověď

Zdravím, já měl auto 2 měsíce v zástavě u firmy autozastavárna a bylo vše v pohodě. I když jsem za 1 měsíc zaplatil o 3 dny později, tak mi neúčtovali nic navíc. Co vím, dělají i zástavu nemovitostí, myslím za 3% procenta a to mi přijde slušné.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti