Internetová Poradna

o osobních automobilech

Bouraná auta z Německa - dovoz a prodej

Jméno
Kamil Horák
Otázka

Máte někdo zkušenosti s bouranými auty, které jsou dovezené z Německa a pak jsou na prodej? Vyplatí se to finančně? Nebo je tady nějaký háček. Četl jsem jednu internetovou stránku (byl to dovozce), který to vychvaloval do nebes. Chci zůstat při zemi...jaká je skutečnost?

Jméno
Patrik
Odpověď

Určitou dobu jsem se tímto živil. Nakupoval jsem bouraná auta, převážel to do ČR, za malý peníz opravil a pak prodal (nebo rozprodal). Šlo to velmi dobře od začátku asi 5 let. Potom přišla krize a musel jsem tuto činnost ukončit.

Teď nemám přehled o trhu, protože jsem už asi 2 roky mimo hru. Tehdy jsem nakupoval například totálky (nepojízdné, neopravitelné). Koupil jsem havarovaný vrak za 10000 Kč a rozprodal na součástky za 35000 Kč. Taky jsem občas bral pojízdná auta, cena 40000 Kč, oprava za 40000 Kč (tedy celkem 80 000 Kč) a nebylo problém jej udat za 120000 Kč. Toto jsem ale bral spíš bokem pro zábavu, protože to sežere hodně času (hlavně shánění dílů). Taky to chtělo mít cítění pro to, co je prodejné a o co bude na trhu zájem. Jak je to ale teď, tak to nevím.

Jméno
Kamil Horák
Odpověď

Děkuji za odpověď. Zajímá mě to ale spíše z pohledu kupujícího. Jestli se na tom dá ušetřit a jestli to stojí za to? Nemám v plánu si to sám opravovat, spíše bych si koupil opravené bourané z Německa po opravě.

Jméno
Patrik
Odpověď

Tak ano. Uváděl jsem, že jsem například, že jsem prodal hotový kus za 120000 Kč. To byla normální prodejní cena pro nás dovozce. Pokud by jste se podíval na vozy z českého trhu, tak obdobné modely s podobnou historií byly k dispozici za 140000 Kč. Tedy něco málo na tom ušetříte. Ale největší příležitost je právě v tom podnikání. Pokud by jste si skutečně chtěl dovézt bouraný kus a sám opravit, tak se to vyplatí. Vyjde to třeba na polovinu. Ale pokud koupíte už opravené bourané auto, tak je cena jen o něco málo nižší. Dovoz z Německa je skutečně výhodný spíše pro uvedení do pojízdného stavu svépomocí. Hotové kusy se pak nepouštějí za o moc výrazně nižší částky.

Jméno
anonym
Odpověď

Včera jsem se díval na televizi, kde byla přesně o tomto reportáž. Největší zloději a podvodníci převážejí auta přes hranice a tam se jich snaží zbavit za každou cenu. Takže s radostí oběti namluví, že je to bourané, opravené a podobně. A nabídnou lepší cenu. To že pak o automobil i peníze navždy přijdete už neřeknou. Prostě to nedoporučuji. Když je něco moc výhodné, tak je to vždycky podvod nebo to má nějaký háček.

Jméno
Patrik
Odpověď

S tím zásadně nesouhlasím. Mám 5 let zkušeností a vím co je to za papírování a vyřizování. Dovoz je úplně legitimní způsob jak se dostat k levnějšímu autu. Hraje v tom pro nás pozitivní roli ekonomika atd. Vyplatí se to.

Jméno
Gabriel Záhorský
Odpověď

Dobrý den. Jak to probíhá z hlediska přepisu vlastníka? Předpokládám, že je nutno auto odhlásit v Německu. Následně od něj dostanu doklady a mohu jej přihlásit na registru vozidel v ČR? A platí se nějaké CLO či jiné poplatky? Mockrát děkuji za informace.

Jméno
Minařík
Odpověď

Auta z Německa jsou vždy ve velmi dobrém stavu. Především co se týká interiéru a i všeobecně opotřebení či zacházení s ním. Havarované vozidlo z ČR se s tím vůbec nedá porovnávat. A navíc tady hraje zásadní roli cena. například takové BMW můžete sehnat za 50000 Kč. Dalších 50000 Kč vás bude stát oplechování a lakování. Celkem 100 000 Kč. A ve výsledku máte auto, které se prodává za 150 000 Kč až 200 000 Kč.

Jméno
Kamil Štíra
Odpověď

Mám s tím dobrou zkušenost. Před pěti lety jsem si přivezl z Německa Škodovku, Superb. Tady byla za 400 000 Kč, mě to vyšlo se vším na asi 290 000 Kč. Minulý rok jsem to prodal a nechal si dovézt BMW (bourané, najeto ani ne 21000 Km) za 430 000 Kč. A pokud budu něco kupovat synovi, tak to taky dostane z dovozu. Tady v Česku nemá cenu nic kupovat, předražené a stočené kilometry. Jen blázen může obíhat české autobazary.

Jméno
Igraczek
Odpověď

Tedy zkušenost mám, ale nikomu bych ji nepřál. Auto si vyžádalo takové investice, že bych to už neudělal a koupil radši u nás ve velkém bazaru.

Jméno
Pavel
Odpověď

Nabízím vám auta dovezená z GB. Vyberte si typ vozu a nabídněte cenu. A domluvíme se na dovozu. Dovezu vám přímo značku a typ na vaše přání a ve vašem cenovém rozpětí, které si můžete dovolit. Ozvěte se mi a domluvíme se.

Jméno
Knápek
Odpověď

Dobrý den, chtěl bych kožený interiér do své laguny. Nevíte někdo, kde bych ho mohl v Německu sehnat? Nebo případně jestli by mi pán nedovezl přímo takové auto z Velké Británie?

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti