Internetová Poradna

o osobních automobilech

Německé autobazary - Ojeté a bourané auta

Jméno
Emil Picek
Otázka

Po poslední diskusi jsem se rozhodl, že kupovat něco od českého dovozce opravdu nemá smysl. Díky za vysvětlení všeho okolo, opravdu mi to připadá dost jednoduché. Chci se tedy zeptat, jaké německé autobazary používáte (jejich internetové nabídky). Musím platit nějaké peníze za registraci, abych se dostal k nabídkám? A pokud ano, tak kde se to skutečně vyplatí zaplatit. Mám zájem o mix bouraných a ojetých aut, zatím jsem se pevně nerozhodl, kterou cestou půjdu.

Jméno
Zdeněk Mrštík
Odpověď

Podle mě se nevyplatí hledat přímo bazary, které jsou blízko u hranic. Na dovozu sice můžete ušetřit pár eur, ale nemáte tak širokou nabídku. Preferuji spíš agregátory německý autobazarů, které zobrazují nabídky z více zdrojů. Najdete tam nejen ojetá, ale i bouraná auta.

www.mobile.de - podle mě nejkvalitnější a nejrozšířenější portál s nejvíc vystavenými vozy. Stránky jsou nejen v němčině, ale i angličtině a češtině. Dokonce i jednotlivé inzeráty jsou přeložené. Je tam sice mírně nevýhodný kurz (jako všude), ale ušetříte až desítky tisíc. Podle mě jednička na trhu.

www.auto.de - dvojka na trhu, která je bohužel jen v německém jazyku. Kromě osobních aut jsou tam vystavené i nákladní auta a motocykly. Mají docela dobrou podporu a i zpracované materiály. Pokud stránkám nerozumíte, tak můžete využít nějaký online překladač. Například slovník od Google, který přeloží kompletně celé stránky a můžete jimi procházet, jako by byly česky.

www.autoscout24.de - opět bez překladu do jiných jazyků. Velmi dobře zpracované filtrování aut a snadná navigace. Jediné co mi vadilo, že někdy nejsou popisy dostatečně podrobné a musíte si další informace vyžádat. Ale stránky fungují velmi dobře.

www.automobile.de - nabízejí češtinu a i přes zastaralý vzhled jsou mimořádně funkční. V nabídce mají osobní a nákladní vozy, dodávky a motocykly. Někdy je web oblepený otravnou reklamou, jde to ale všechno pozavírat a vybírat bez přerušování.

www.webmobil24.com - doporučuji se zaregistrovat. Máte ihned možnost jak vkládat své vlastní inzeráty, tak si i psát s ostatními uživateli. Bohužel většina z nich mluví pouze německy. Případně opět můžete použít nějaký slovník na překlad.

www.webauto.de - v současnou chvíli má tento německý autobazar v nabídce okolo 200 000 ojetých a bouraných vozů. Doporučuji jako zdroj pro další studovaní - spousta užitečných článků a manuálů jak pro prodávající, tak i pro kupující. Rozhodně se vyplatí si to vše pročíst. Nabízí 18 jazykových mutací a je v češtině i slovenštině.

www.dhd24.com - všeobecná inzerce, kde můžete prodat úplně cokoliv (obdoba českého aukro.cz). Kategorie aut je velmi často aktualizovaná a jde tam najít výjimečné kousky. Lidé tam často inzerují sami svá auta a můžete je dostat za velmi výhodné ceny. Je ale potřeba tento portál sledoval dlouhodoběji. Pokud chcete jen jednorázově koupit automobil, tak se spíše soustřeďte na prvních 6 stránek než tuto.

Jméno
Zdeněk Mrštík
Odpověď

Jinak co se týče českých stránek, tak ty bych nedoporučoval. Většina bazarů má kategorie "dovoz z Německa". Jejich cena je ale neúměrně navýšená. Často je nabídka velmi neprůhledná. Již mnohokrát jsem se setkal s tím, že bylo do ČR dovezeno z německého autobazaru bourané auto, v ČR bylo kompletně opraveno a následně inzerováno jako ojeté bez předchozích nehod. Pokud chcete skutečně využít této levné možnosti, tak si tam musíte zajet sám.

Jméno
Petr Hrubý
Odpověď

Dobrý den, měl bych dotaz k tématu. Nabízí některý z těch autobazarů i další služby jako je převod do českého registru nebo dovoz? Láká mě to, ale nemám zkušenosti s těmito věcmi, tak bych si i připlatil za pomoc.

Jméno
Vojtěch Hloušek
Odpověď

Toto oni přímo nenabízejí, je to klasický prodejce, který pouze přeprodá, ale nic okolo nezajišťuje. Jak jsem už jednou na tomto webu vysvětloval, tak je to velmi snadné:

- můžete si tam zajet sám. Zkontrolujete si stav, nahlídnete do technického průkazu a servisní knížky. Zaplatíte a máte auto. Odhlásíte jej (zdarma), pojistíte na převoz (100€) a koupíte si značky (100€). V ČR zajedete na STK a měření emisí (3000 Kč), auto přihlásíte na dopravním inspektorátu (2000 Kč) a zaplatíte ekologickou daň (2000 Kč). A je to.

- nebo můžete kontaktovat jednu z firem, která nabízí asistovaný nákup. zajedou s vámi do německého autobazaru a vezmou s sebou mechanika. Ten zkontroluje stav a pokud budete souhlasit, tak to koupíte. Oni se postarají o převoz a papíry. Pokud by to auto bylo bourané, tak vám ho i opraví a dají do provozuschopného stavu. Pokud je pouze ojeté, tak jej jen přepraví do ČR.

Jméno
Vojtěch Hloušek
Odpověď

Aha, tak takto to funguje. Mnohokrát děkuji za vaše vysvětlení.

Jméno
Oldřich Votava
Odpověď

Ještě jste zapomněl odvedení daně na finančním úřadu. Pokud je auto starší půl roku, tak daň zaplatíte v ceně v autobazaru. Ale pokud je mladší, tak je vám daň na místě odpuštěna a musíte ji zaplatit v ČR.

Jméno
Lukáš
Odpověď

Dobrý den, prosím lze dohledat historie vozu ze země původu? Dle VIN? Cebia má pouze historii v CZE VIN: WF0SXXGBWSDM10422.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti