Internetová Poradna

o osobních automobilech

Ojeté auto na prodej do 5000 Kč

Jméno
Brutus
Otázka

Sháním nějaké ojeté auto, které by se dalo pořídit do 5000 Kč. Děkuji za poslané reakce. PS: Víc peněz nemám a ani si nemůžu od nikoho půjčit.

Jméno
Jankovič René
Odpověď

Doporučím ti nějakou Škoda. Třeba Škoda 120L. Na dnešní podmínky jsou to celkem odolné auta a i za ty roky jsou pořádné pojízdné. Navíc si tam cokoliv dokážeš opravit sám. Občas se někde objeví na prodej do 5000 Kč i nějaký ojetý Renault nebo jiné auto z vyšší kategorie. Toto ale nedoporučuji. Protože jejich cena je potom daná naprosto šíleným stavem - několikrát bourané, žádný servis, negarážované a podobně. Kdybych si měl něco vybrat, tak beru Škodu nebo Favorit. Navíc náhradní díly jsou takřka zadarmo na každém vrakovišti. Takže si ze skoro nepojízdného vozu můžeš udělat solidní vůz.

Jméno
anonym
Odpověď

Podívej se do nabídek autobazarů, obejdi si je. většinou tam nějaké takové do 5000 Kč stojí a není problém ho koupit.

Jméno
ing. Notovotný
Odpověď

Autobazar bych opravdu nedoporučoval. Protože i on si na něm bere nějakou provizi (3000 Kč) a taky si něco bere za místo. Pokud tam postaví Volvo za milion nebo Trabant za 3000 Kč, tak jim to zabírá na place stejné místo. Ve výsledku si tak koupíte za 5000 Kč auto, které má reálnou hodnotu 500 Kč. Naopak bych doporučil shánět přes známé nebo přes inzeráty. když jim staré auto doslouží, tak se jsou lidé ochotni zbavit levně, i za odvoz. A nenavyšuje se tam cena o provizi bazaru.

Jméno
anonym
Odpověď

To když tam koupíš plnou nádrž a zaplatíš povinné ručení, tak ti cena majetku rázem skočí na trojnásobek, co? :-)

Jméno
Automaniak
Odpověď

Proč do 5000 Kč Škodu? Na trhu v pohodě seženeš normální auta. Namátkou - Suzuki Swift, Mazda 121, Peugeot 306. Pokud by jsi měl zájem o skutečně něco od Škody (kvůli servisu), tak potom dneska naprosto bez problému seženeš do pěti tisíc třeba Škoda Felicia. Bude to rezavé, bourané, ale bude to vypadat aspoň trochu k světu a můžeš s tím i do města mezi lidi.

Jméno
David Škoda
Odpověď

Taky si myslím, že kupovat 120L je blbost. Tuhle jsem viděl Ford Escort za 7500 Kč v inzerátu. Nikdy nebourané a po prvním majiteli. Najeto něco okolo 80000 Km. Rok výroby 1991.

Ono je tam zásadní od koho to pochází. Mockrát se ti stane, že narazíš na nějakou vdovu, která prodává auto po manželovi. Vůz stál prakticky celou dobu v garáži a jezdil s ním jednou za čtvrt roku do kostela. To je pak v lepším stavu, než většina inzerovaných aut starých 2 roky. Chce to ale hledat a ne brát něco z bazaru - hledej v okolí, ptej se a sleduj inzeráty.

Jméno
Martin
Odpověď

Taky si myslím, že brát nějaké Škody je nesmysl. Jako moje první auto jsem sehnal Seat z 1998 za 6000 Kč včetně zimních pneumatik. Sice na ty Škodovky jednodušeji seženeš náhradní díly, ale musíš mít přátele. Mám kamaráda, který mi doveze ze zahraničí zadarmo cokoliv. Takže nemám problém. Jo a jinak, pokud chceš něco do 5000 Kč, tak počítej s tím, že to bude opravdu šrot. To už si raději vzít nějakou půjčku snad. Dobré tak na vyblbnutí na polní cestě, ale jako normální auto na silnici bych to nedoporučoval.

Jméno
Pepa
Odpověď

Čau lidi, sháním nějaké staré auto, cca 5000 Kč, co má malou spotřebu. Potřebuji to na jezdění do práce, nějaké kosmetické vady neřeším. Prostě ať to nějak vypadá a hlavně ať to jezdí. Nevíte někdo o něčem? Nejlépe Přerov a okolí. Pište nabídky na e-mail zamazka@seznam.cz. Dík moc.

Jméno
Jakub Novák
Odpověď

Ahoj, jsem z Kolína a hledám ojeté auto do 5 000 Kč! Potřebuji ho jenom do práce a zpátky, takže určitě neřeším nějaké škrábance a tak podobně, hlavně aby jezdilo. Na značce až zas tak nesejde, nabídněte mi to co máte a nějak se domluvíme. Děkuji. Prosím, jestli někdo víte o něčem pojízdném, tak se ozvěte na email novis450@seznam.cz. Děkuji, Novák Jakub.

Jméno
Eva
Odpověď

A nechtěli byste rovnou za 1000 Kč? Co si myslíte, že za 5000 Kč dostanete? Vždyť takové auto ani nebude jezdit, to je cena kovu ve výkupně.

Jméno
Michal
Odpověď

Eva: A nemáš pravdu. Já jsem koupil auto do 5000 Kč a má to STK a je v zachovalém stavu. Jinak, koupil jsem Honda Akord, rok výroby 1997, 2.0i. STK leden 2017. Dají se sehnat auta v takovéto cenové relaci, jen musíš umět hledat.

Jméno
Ivana
Odpověď

Hledám levného Ford, do 500031. Nabídněte mi prosím nějaké možnosti nebo zde alespoň zanechejte na sebe telefonní číslo. Děkuji, Ivana.

Jméno
Franta
Odpověď

Na internetu jsou auta se zaplacenou eko-teroristickou daní, STK atd. České, ale vyloženě české sociální případy, loudí vozy zadarmo. Nejlépe málo jeté, jezdící zadarmo a nové. Hlavně je nutné slevit!

Jméno
Kotulak Vincent
Odpověď

Vymění 21 digitálních kamer s příslušenstvím a foto-brašnami za schopné auto. Pokud máte někdo zájem, telefon 607172434. Čím dříve, tím lépe.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti