Internetová Poradna

o osobních automobilech

Koupě auta z dovozu Německo

Jméno
Emil Picek
Otázka

Chtěl bych si koupit auto z dovozu. Jenomže jsem narazil na obrovské množství reakcí, které varovaly před českými prodejci, kteří se dovozem zabývají. Existuje někdo, kdo skutečně na 100% poctivě přiváží z dovozu auta a u nás je potom prodává? Ocením vaše zkušenosti, ne reklamní odkazy, spam apod.

Jméno
Anonymní
Odpověď

A vy se tomu divíte? Už jste někde viděl spokojeného zákazníka, který si něco bral z českého bazaru? Nepřiznají vám počet předchozích majitelů, nebudete se moci podívat do původního velkého technického průkazu, bude mít najeto dvakrát tolik... . A navrch na to vše se jim ještě upíšete k nějakému pojištění nebo nedejbože k nebankovnímu úvěru, díky kterému přeplatíte dvakrát tolik.

Jméno
Emil Picek
Odpověď

Dobrý den, doporučil by jste mi tedy spíš nakupovat v zahraničí? Není tam úplně stejná morálka a nebude to to samé v bledě modrém? Předem upozorňuji, že jsem ještě nikdy ojeté auto nekupoval, natož z dovozu nebo v jiném státě. Děkuji.

Jméno
Josef Řezáč
Odpověď

Souhlasím s tím, aby jste se podíval po takovém autě, které mělo jako předchozího majitele Němce, ne Čecha. Ale nedoporučuji vám, aby jste něco takové kupoval v ČR.

Z DE jsou v mnohem zachovalejším stavu. Vůbec nesouhlasím s tím, jak každý posuzuje stav auta jenom podle najetých kilometrů. Česká auta jsou používána ve městech na malé používání a na okreskách, kde je to samý výmol. Na pravidelné kontroly v servisech tady každý kašle. Takže se pak nemůžete divit, že s najetými 100 000 Km je to neprodejný vrak. Ale pokud si vezmete auto z dovozu z Německa, tak jeho stav odpovídá polovině najetých kilometrů. Mají ucelený systém dálnic, které jsou v neporovnatelně lepší stavu. Každý pravidelně provádí prohlídky a všechny závady jsou odstraněny už v počátku, nenechávají se vyhnít.

Ve výsledku u nás máte skoro nepojízdný vrak bez historie. Zatímco v DE pečlivě udržovaný vůz, který má navíc kompletní záznamy ze servisu a lehce ověřitelný počet najetých Km.

Proto doporučuji jít touto cestou a dívat se po něčem z Německého trhu. Ale nedoporučuji vám to kupovat u nás. Protože u nás všechny výhody přestávají platit. U nás nesedí najeté Km a vše co bylo zmíněno nahoře. Pokud má někdo reklamu "auta z dovozu výhodně", tak je to jenom reklamní slogan. Výhodně to jde jenom v případě, když si to zařídíte sám. Ne když se vydáte do rukou podobným lidem.

Jméno
Kamil Hrůza
Odpověď

Tak to zase nejde takto říct. Pokud si najdete slušného živnostníka nebo rodinnou firmu, tak u nich skutečně ušetříte a pracují poctivě. Pokud se spoléháte na veliké bazary, kde nakupují úplně všichni, tak je jasné, že tam žádná výhoda není. V minulé diskusi tady někdo popisoval, jak využil asistovaného nákupu. Kdy mu ta firma automobil prověřila, zařídila všechny papíry, přivezla a předala. A pán byl spokojený.

Jméno
Emil Picek
Odpověď

Podívám se tedy na Německo. Prozatím vám děkuji všem za názory. A i těm, kteří napíšou víc. Myslíte si tedy, že by bylo lepší si najít konkrétní nabídku na internetu v zahraničí. A pak si pro to zajet nebo někomu zaplatit, aby to jenom přehlásil a převezl do ČR?

Jméno
Josef Řezáč
Odpověď

Jsem o tom bytostně přesvědčený. V tomto oboru jsem se pohyboval asi 7 let, takže vím naprosto přesně o čem tady mluvím.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti