Internetová Poradna

o osobních automobilech

Kalkulačka povinného ručení - online na internetu

Jméno
Milan Činovec
Otázka

Nedaří se mi na internetu najít kalkulačku ručení, která by byla nezávazná a nemusel jsem tam zadávat svoje osobní údaje jako je adresa, rodné číslo, telefon a jméno. Jen bych si chtěl online na internetu porovnat nabídky. Existuje něco takové?

Jméno
Radomír Valík
Odpověď

Můžete využít kalkulačky na těchto stránkách KALKULAČKA - porovnání ručení. Jediné co je tam po Vás vyžadováno je jméno (kvůli oslovění) a e-mail adresa. Ta je potřeba, jelikož Vám na ni pak přijde výsledek. Sami tam píšou že je to zcela nezávazné. A pokud nebudete mít o nic zájem, tak to můžete zavřít a na všechno se zapomene. prostě nezávazná kalkulačka. A ty ostatní pole jsou zcela nezbytná, protože se vypočítává konkrétní konečná cena vám na míru.

Jméno
Šárka Rolíšková
Odpověď

A jak je to s uzavřením smlouvy? Pochopila jsem to tak, že mi pak vyjede nabídka od všech pojišťovacích společností a pak s nimi budu moci uzavřít smlouvu. Takže všechno pak jenom odklikám tam a oni se o to postarají. Nebo budu muset pak kontaktovat tu pojišťovnu a zajít za nimi uzavřít na pobočku smlouvu o povinném ručení? Děkuji za odpověď.

Jméno
Dominik Hofman
Odpověď

Ta první možnost. Vy si vyberete o co máte zájem a přímo tam vše potvrdíte a sjednáte. Dokonce ještě dnes, ihned po vašem schválení, vám na email pošlou elektronickou zelenou kartu. Kterou už rovnou můžete uplatnit. A druhý den pošlou její papírovou verzi. Nemusíte nikam chodit, je to všechno jen na internetu.

Jméno
Zdeňka Jedličková
Odpověď

Včera jsem se bavila s jednou paní, která mi nabízela nějaké produkty. Konkrétně mluvila o nějakém havarijním pojištění? Je to jedno a to samé nebo je v tom rozdíl? Já tomu nerozumím a nemám nikoho, kdo by mi to pomohl zařídit.

Jméno
Michal Strnad
Odpověď

Jsou to dvě naprosto odlišné věci.

Povinné ručení musíte mít, je to dáno zákonem (z toho vychází i jeho název). Uplatňuje se v tom případě, že někomu jinému způsobíte vlastní chybou škodu na majetku. Třeba nabouráte cizí auto nebo poškodíte nějaký majetek. Tak pojišťovna za Vás uhradí všechny peníze.

Oproti tomu havarijní pojištění je zcela dobrovolné. A tady jsou peníze vypláceny přímo vám za vaši újmu. Při dané havárii by z povinného byla zaplacena škoda cizí a z havarijního vám. Pokud by jste jej neměla uzavřené, tak si opravu auta musíte zaplatit ze svých úspor. To, jestli si jej sjednáte je jenom na vás. Je to čistě dobrovolné. Dobré ale je, že pokrývá celou řadu událostí (např. vandalismus apod.). Rozhodně bych ho doporučil úplně každému. Servisování není zrovna nejlevnější. Jen si dejte pozor na spoluúčast, jakou měrou se na ni budete podílet.

Jméno
Zdeňka Jedličková
Odpověď

Aha, tak teď už to chápu. Ona mi totiž tak domotala hlavu, že jsem neměla jasno ani v těch základních věcech.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti