Internetová Poradna

o osobních automobilech

Výměna odcizených SPZ značek - Nové SPZ nebo staré?

Jméno
DEA
Otázka

Mám na Vás následující otázku. Při odcizení SPZ značek vydají ta stejná čísla, nebo se mění stará SPZ na nová SPZ čísla? Děkuji za odpověď.

Jméno
Tomáš H.
Odpověď

Vždycky se mění za nové SPZ čísla. Ať už při ztrátě, odcizení, nebo i poškození RZ vyměňuj. Tzn. je nové číslo. Někde se zde nachází i postup, jak postupovat při krádeži. Kde vše nahlásit a co k tomu bude potřeba.

Jméno
Dana
Odpověď

Dobrý den, taky by mě to zajímalo. Bydlíme na sídlišti a o víkendu se nám stalo, že nám zmizely ze zaparkovaného auta obě dvě SPZ značky. Chtěla bych se zeptat, co máme nyní udělat? Jsem na to teď sama a opravdu nerozumím tomu, na koho bych se měla obrátit (na jaký úřad). A taky bych měla ještě jeden dotaz - mohu teď bez SPZ značek tím autem jezdit? Nejde jenom o to, abych dojela na ten úřad. Ale vyřízení a dodání nových SPZ za odcizené bude určitě nějakou dobu trvat. A já musím každý den dojíždět do práce. Mohu tedy jezdit bez nic? (všechny doklady k autu bych měla u sebe) Děkuji za rychlou odpověď.

Jméno
Petr
Odpověď

Kdy se krádež stala? Ihned po zjištění by jste to měla nahlásit na policii. SPZ se kradou k trestným činům nebo například odjíždění od benzínky bez placení, ale i k daleko vážnějším činům. V první řadě to musíte nahlásit na policii (156 nebo 158). Co se týče jízdy bez značek - nelze. Zpravidla narazíte na policii, která je docela chápavá. Ale můžete za to dostat i docela vysokou pokutu. A samozřejmě nebudete moci pokračovat v jízdě. Nejdříve nové SPZ, až potom znovu jezdit.

Jméno
Patrik Novotný
Odpověď

Dobrý den Dano. V první řadě kontaktujte místní policejní oddělení. Měli by k Vám poslat hlídku, která vše zadokumentuje a dostanete od policie i potvrzení. Neslouží jako náhrada za SPZ, ale u naprosté většiny hlídek, které by Vás mohly zastavit, s tímto potvrzením projdete. Byl jsem zastaven a prošlo mi to bez problému. Z internetu si můžete stáhnout Žádost o zápis změn údajů a předvyplnit jej. K vyřízení potřebujete následující dokumenty: občanský průkaz, potvrzení o pojištění a velký a malý technický průkaz. Auto vlastníte nebo jej máte na leasing? V tom případě by jste musela kontaktovat leasingovou společnost a vyzvednout si technický průkaz u nich (za což vyžadují poplatek). Za změnu údajů se platí 450 Kč. Dostanete malý technický průkaz + SPZ značky. nezapomeňte nahlásit změnu SPZ pojišťovně, kde máte sjednáno povinné ručení.

Jméno
Tomáš B.
Odpověď

Přesně jak říkají nade mnou. Dostanete nová SPZ čísla. Ať již se jedná o krádež nebo poškození, vždy se vydávají nová čísla. Vše musíte nahlásit na městskou policii, zajít na registr vozidel s formulářem a všemi dokumenty. Zaplatit cca 500 Kč a počkat si na nové SPZ. Pro příště Vám doporučím, aby jste si SPZ tabulky lépe zabezpečila. Stačí čtyři šroubky a připevnit plechovou tabulku k plastovému rámečku napevno. Zloději si raději vyberou to auto, které má tabulky jen vložené do rámečku. Než je složitě šroubovat.

Jméno
Yaris
Odpověď

Zdravím, jak dlouho to trvá, než mi je vydají? A co nálepky TK, když starou odevzdám? Děkuji.

Jméno
výměna úplně v klidu
Odpověď

Výroba duplikátu značky (libovolné) Poškozenou značku na přání lze za částku 650,- si nechat vyměnit za novou, ale při vyřízení nové značky musíte odevzdat původní tabulku, což má za následek, že s vozidlem po dobu řízení správního úkonu nemůžete jezdit.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti