Internetová Poradna

o osobních automobilech

Srovnání cen povinné ručení, přes online internet

Jméno
Hana Schreinerová
Otázka

Existuje nějaká stránka, která by porovnávala nabídky od pojišťoven? Kupuji ojeté auto z autobazaru (Volkswagen Passat, 2.0 TDI) a přímo tam mi i nabízeli, že mi ho sjednají. Ale nechci, aby to bylo navýšené o nějakou jejich provizi a měla jsem to dražší. Tak bych si to raději vyřídila sama.

Jméno
Radomír Mácha
Odpověď

Můžete si vyjet nějaké srovnávače, zadáte tam veškeré parametry a ony vám ukážou konečnou cenu. Nejsem si jistý, jak to funguje v případě zprostředkování. Ale nemyslím si, že by se cena nějak navyšovala. Maximálně dostanou provizi od té společnosti, od vás konkrétně si ale asi nic brát nebudou.

Jméno
Ondřej Maléř
Odpověď

Přímo tyto stránky nabízejí SROVNÁNÍ CEN povinného ručení.

Normálně to vyplňte tak jak to po vás chtějí. Poté vám odešlou na email adresu odkaz na konkrétní nabídky. Nebo to pak s nimi můžete konzultovat i telefonicky. Všechno je to bez navyšování. To co jste měla zřejmě na mysli, tak to bylo u leasingů od nebankovních firem. Kdy si je navýšili majitelé autobazarů o několik tisíc korun a platila jste to vy. Dokonce to bylo i někde ve správách. Co se ale týče povinného ručení, tak toho se to netýká. Tam nic neplatíte a máte to zdarma.

Jméno
Alena Janošková
Odpověď

Taky jsem si to sjednávala online a nic na tom není. I když tomu tedy nějak zvlášť nerozumí a neměla jsem nikoho k ruce, kdo by mi poradil, tak na tom nic nebylo. Jediné co, že když jsem odeslala údaje o autě, tak jsem musela čekat snad 30 minut, než jsem dostala výsledek. Až jsem si myslela, že jsem udělala něco špatně. Pak už to ale jde rychle. Potvrzení jsem dokonce dostala ještě ten den a v pondělí mi přišel originál.

Jméno
Anonymní
Odpověď

Přes internet je to o mnoho výhodnější než to brát od nějakého zprostředkovatele. Ti, co to prodávají online, tak dělají tisíce pojištění měsíčně. A tak jim společnosti nabízejí výhodnější ceny. A oni to můžou i výhodněji prodávat. Může ušetřit řádově stovky až tisíce korun jen tím, že se podíváte nejdříve na nějaký srovnávač na internet. V důsledku na tom vydělají klienti, kteří si to takto srovnávají.

Jméno
Eva Soudilová
Odpověď

V tomto oboru jsem okrajově mnoho let pracovala. To, že se dávají nějaké množstevní ceny, až zas takový rozdíl neudělá. Nejvíc se tam inzerované ceny dají snížit jednotlivými parametry (stáří vozu, objem motoru) a to ani nemluvím o konkrétním řidiči (počet zaviněných nehod apod.). Tímto se pak naprosto diametrálně můžou lišit konečné ceny.

Jméno
Hana Schreinerová
Odpověď

Všechno jsem tam vyplnila a teď akorát čekám, než se to celé zpracuje a dostanu ten přehled. Kdybych ještě něco potřebovala, tak se vám ozvu. Díky, Hana Schreinerová.

Jméno
Petr
Odpověď

Vím o webu na srovnání cen povinného ručení. Jen si tam vyplníte základní informace a ono vám to ukáže, která pojišťovna by byla pro vás nejlevnější.

Jméno
Barbora
Odpověď

Víte, že online pojištění je sice fajn, že si jej můžete udělat z pohodlí domova, ale již vám neřeknou že některé pojišťovny nechtějí plnit v různých situacích a že u nových aut je dobrý mít GAP? Pokud chcete nezávazné srovnání s nabídkou, kterou již máte, podívejte se na https://www.osobak.cz/nezavazne-porovnani-cen-povinneho-ruceni-zdarma/.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti