Internetová Poradna

o osobních automobilech

Půjčka na auto bez akontace (bez poplatku)

Jméno
Hugo H.
Otázka

Plánuji koupit auto za 80 000 Kč - 100 000 Kč. Auto musím koupit k výkonu své práce. Staré přestalo fungovat, ale nemám peníze na koupi nového. Podmínkou ale je nulová akontace, bez poplatku předem a placení čehokoliv (fakt nemám peníze). Mohl bych si dovolit 3500 Kč - 4000 Kč, víc nedám dohromady. Jaká je nejlepší volba?

Jméno
Štěfan Karlička
Odpověď

Od ověřené společnosti bez akontace, těžké. Díval jsem se například na Škofin. Tam by jste mohl dostat na auto 80000 Kč, splácel by jste měsíčně asi 2500 Kč po dobu 70 měsíců. Ale je tam akontace - minimálně požadují 10%. Takže by jste těch 8000 Kč (minimálně) musel dát nějak dohromady. Plus je tam podmínka havarijního pojištění (ten náklad navíc není až takový).

Jméno
Petr Husák
Odpověď

Myslím, že záleží na formulaci. Pan shání půjčku, vy nabízíte leasing. V zásadě není rozdíl, ale může být. Pokud si vezmete úvěr, tak bude auto ihned Vašim majetkem, můžete ho předčasně prodat apod. Ale pokud si vezmete leasing, tak pochopitelně auto budete muset platit po celou dobu a nebude Vaše. Pan chce půjčku, nezaměňovat s leasingem.

Jméno
Štěfan Karlička
Odpověď

Dobře, v tom případě přímo půjčka od Home Credit, kde je nulová akontace. Tam jsou ale brutální úroky. RPSN (úrok za rok) tam mají cca 10%. Takže pokud by pan chtěl auto za 100 000 Kč a splácel by 3000 Kč měsíčně, tak ho to vyjde až na 150 000 Kč. Minimálně.

Jméno
Hugo H.
Odpověď

No počkejte, na to jsem se díval a tam bez akontace nenabízejí. Naopak například když si vezmu auto Škoda Octavia za 250 000 Kč, tak musím předem jednorázově složit poplatek 50 000 Kč. To mi jako bez poplatku nepřijde. Nebo se na něco dívám špatně?

Jméno
Štěfan Karlička
Odpověď

Tak to se moc omlouvám! Přehlédl jsem se a 0% je tam úplně na něco jiné. Je to tam hodně matoucí. Skutečně se platí. Já jsem ale nic jiného nenašel, toto byla jediná možnost. Potom mě ještě napadá si vzít čistě neúčelovou půjčku/americkou hypotéku/úvěr. Bez dokládání účelu vynaložení financí. Kdyby jste se spokojil třeba s 50 000 Kč, tak Vám to dají i bez zástavy nemovitostí a samotného auta.

Jméno
Lukáš
Odpověď

Pokud nejste v registru, tak se obraťte přímo na Vaši banku. Mě volají každý měsíc a pořád nabízejí peníze na cokoliv (ČSOB). Proč to hned řešit přes lichváře a nebankovní firmy?

Jméno
J. Kára
Odpověď

Například u mojí banky (Raiffeisen Bank) mám možnost si vzít účelový úvěr 90 000 Kč. S měsíční splátkou 4 041 Kč. Jakože takto, u leasingu atd. asi po Vás chtějí penze předem. Ale naopak nabízí výhodnější úrok. O ten Vám nejde. Jde Vám o nulovou akontaci, tak to řešte takto.

Jméno
Nebankovní sektor
Odpověď

Můžu Vám nabídnout nebankovní financování do 24 hodin a cokoliv. S nulovým poplatkem předem. Úrok máte šanci získat už od 5%! Máme jednoduché podmínky - žádné složité smlouvy apod. Finanční poradce přijede za Vámi až k Vám domů a vše s Vámi probere. Pokud by jste měl zájem, tak mi zatelefonujte na +42073605315. Sídlo máme v Praze 7, ale působíme po celé ČR. Děkuji.

Jméno
Eva Holková
Odpověď

Potřeboval bych něco na dojíždění do práce, velice nutné a spěchá. Jsem v insolvenci a z tohoto důvodu si normální cestou zažádat nemohu. Nejsem neplatič, do dluhu jsem se dostala díky vlastním rodičům. Mohu si dovolit splácet 2500 Kč měsíčně. Na auto bych dokázala ušetřit, ale trvalo by to moc dlouho. Teď je to velmi nutné. Dokázal by mi tady někdo poradit? Nebo mi napsat na e.holková@seznam.cz (příp. telefon 72116045). Děkuji za nabídky a i jakoukoliv rozumnou radu. Jen bez poplatku předem a různých záloh. Akontaci ale nerozumím. Myslím si, že by mi stačilo asi 30000 Kč.

Jméno
František K.
Odpověď

Mám zájem o nebankovní úvěr. Zkoušel jsem volat, ale číslo není kompletní. Napište mi na e-mail frantisekkorista@centrum.cz nějakou nabídku nebankovní půjčky nebo úvěru.

Jméno
Vašek Hudec
Odpověď

Prosím pana pod jménem nebankovní sektor, aby mne kontaktoval na telefonním čísle 722401619. Mám zájem o půjčku na pořízení auta. Děkuji.

Jméno
Mára
Odpověď

Dobrý den, nutně potřebuji auto na splátky. Jsem v registru a nyní jezdím pracovně do zahraničí půjčeným autem, kde platím 5000,- Kč měsíčně. A to mohu platit půjčku a nakonec to auto vlastnit. To se prostě nevyplatí. Pomůže někdo prosím?

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti