Internetová Poradna

o osobních automobilech

Prodej ojetých aut, výhodně přes internet

Jméno
Radek Michálek
Otázka

Po přečtení několika témat na těchto stránkách jsem začal vážně přemýšlet nad koupením a dovezením ojetého osobního automobilu z DE. Kde je nejvýhodnější na internetu se dívat po nabídkách? Sice neumím německy, ale nemám problém si to přeložit online překladačem. Co používáte vy k vyhledávání takových nabídek?

Jméno
Zdeněk Vladyka
Odpověď

Pokud tomu nerozumíte, tak nejspíš pohoříte nebo vás někdo natáhne. Doporučil bych vám se obrátit na někoho, kdo se tím profesionálně zabývá. Případně jsem viděl i nabídku, kde se nějaká firma zabývala tím, že pomáhala s úplně vším.

Jméno
Peter Pešta
Odpověď

Existují firmy (lehce dohledatelné), které nabízejí asistovaný nákup ojetých automobilů. Můžete si vybrat konkrétní auto. Ani s vámi zajedou do DE do bazaru a na auto se podívají. Na vlastní oči uvidíte, v jakém stavu je a kolik má skutečně najeto. Budete moci nahlédnout do německého technického průkazu. Taky budete se 100% jistotou vědět počet předchozích majitelů a kolik má najeto. K prověření si můžete přizvat vlastního automechanika a oni tam budou mít i svého vlastního a poskytnou vám vybavení. Například elektronický detektor laku, kterým můžete ověřit, jestli bylo bourané. Vyřeší za vás převoz a i všechno papírování. A v ČR vám ho rovnou předají (pokud je ojeté) nebo vám mohou zajistit opravu (pokud je bourané). Výhodně si jej můžete najít přes internet a až pak je kontaktovat, že máte zájem. Případně se s nimi můžete domluvit na tom, že vám pomohou něco slušného vybrat. Není to až zas tak drahé.

Jméno
Karel Pištěk
Odpověď

Normálně se podívejte na Google. Dívejte se ale přímo na DE autobazary. To co je dovezené k nám má často zmanipulovanou historii. Upravené kilometry, změněný počet předchozích majitelů a i zakrytí poškození či úplné zamlčení havárie. Výhodné to je jenom, když to berete ze zahraničí. Jakmile to chcete koupit v ČR, tak ty ojetá auta jsou už na úrovni našich cen. Dost se dá ušetřit na lehkých bouračkách, ale opět to nesmíte kupovat u nás.

Jméno
Anonymní
Odpověď

Už jsem to psal v minulé diskusi. Mám auto z dovozu a zařídil jsem si to úplně sám. Ve stručnosti jsem si přes internetové inzeráty jeden ojetý vůz našel. Zajel se tam na něj podívat. Následně jsem ho odhlásil z DE registru, zaplatil krátkodobé povinné ručení (100€) a převozní značky (100€). U nás jsem to už jenom přihlásil na registr, vyřídil ekologickou daň, STK atd. Seat Toledo 1.2 (2013/18000 Km) bych u nás sehnal za 360 000 Kč. Včetně všech poplatků ho mám z DE za 320 000 Kč. Je to opravdu velmi snadné a dělal jsem to poprvé. Kdyby jste potřeboval nějaké rady, jak výhodně přes internet najít ojetý vůz, tak mi napište.

Jméno
Jan Kohoutek
Odpověď

Dva dny zpět tady někdo posílal seznam německých autobazarů, které mají nabídky na internetu. Byly tam i nějaké rady a konkrétní zkušenosti. Doporučuji vám si to tady na diskusi dohledat.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti