Internetová Poradna

o osobních automobilech

Prodej auta registrovaného v Německu na náhradní díly

Jméno
Elena
Otázka

Dobrý den, pracuji pro německou firmu a s německým služebním Passatem. Zůstala jsem nepojízdná v ČR. Firma chce, abych auto prodala na náhradní díly. Jaké procesy jsou k tomu nutné, abych to mohla udělat? Mám značky převést do Německa a tam auto odhlásit? Bude firma platit nějaké převodní daně? Na kterých úřadech je třeba co vyřídit? Děkuji za jakoukoliv radu. Elena

Jméno
Pavelka Jan
Odpověď

Dobrý den, podobné téma je tady již založeno v diskusi. Viz:

Prodej auta na náhradní díly - Jak na to?

U vás ovšem vidím problém v tom, že nejste majitelkou auta. Takže jej nebudete moci odhlásit z evidence. Nehledě na to, že auto má německé značky, tudíž jej bude třeba odhlásit v Německu.

Proto bych vám doporučil, ať si auto firma nechá na jejich náklady dopravit do Německa. A následně ať majitel řeší s tamními úřady vyřazení z registru a případný prodej na díly.

Přijde mi naprosto nereálné, aby jste jako ne-majitelka auto rozebírala v jiné zemi a prodávala jej na náhradní díly. Narazíte na zákony, které jsou zde jako opatření proti ukradeným autům v zahraničí, které jsou zde dováženy a znovu registrovány pod jiným VIN číslem nebo rozebírány. A mohla by jste se dostat do pěkný problémů. Nechejte, ať si to váš zaměstnavatel vyřeší sám.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti