Internetová Poradna

o osobních automobilech

Prodám ojeté auto na LPG na splátky

Jméno
Klára Broučková
Otázka

Nabízím k prodeji ojeté auto na LPG. Jedná se o Škodu Fabii z roku 2006, 59 kW, najeto má 89500 Km. V modré metalíze, nikdy nebourané, pravidelně servisované a garážované. Po prvním majiteli a přestavbě na LPG. Cenu si představuji 110 000 Kč v případě, že mi zaplatíte ihned v hotovosti. Jelikož peníze momentálně nepotřebuji, tak se můžeme domluvit i na splátkách - v tom případě by konečná cena ale byla 130 000 Kč. Sepsali bychom společnou smlouvu a vůz by zůstal v mém vlastnictví až do kompletního splacení. Nicméně by jste jím jezdili vy a i se o něj starali. Platili by jste povinné ručení i havarijní pojištění. Vyžaduji vinkulaci na moji osobu. S LPG pohonem vyjde 1 Km asi na 0,9 Kč! Ušetříte až 50% nákladů na pohonné hmoty. Kontaktujte mě na kbrouckova@seznam.cz. Děkuji, Klára Broučková

Jméno
Zájemkyně
Odpověď

Dobrý den, jsem maminka na mateřské dovolené s malou holčičkou. Ale měla jsem finanční problémy a dostala jsem se do registru neplatičů. Splácím svůj poslední dluh a s malou by jsme kvůli dojíždění nutně potřebovali auto. Jenomže mi nikde nepůjčí. Mohla by jste nám pomoci a domluvit se na splátkách? Mohla bych platit asi 3000 Kč. A ještě jsem se chtěla zeptat, to co prodáváte je to samé jako CNG? Moje kamarádka má auto na plyn CNG a říká, že moc ušetří. A taky by mě zajímalo, co je to ta "vinkulace", kterou bych si s vámi musela sjednat. Děkuji za odpověď.

Jméno
Klára Broučková
Odpověď

Prosím případné zájemce, aby mě nekontaktovali. Už se mi podařilo najít kupce a inzerát není aktuální. Pokud to jde, tam můžete tuto diskusi smazat. Děkuji, Klára Broučková

Jméno
Slavomír Fišer
Odpověď

Zájemkyně: Není to jedno a to samé. V obou případech se jedná o alternativní palivo a v obou případech je nutná přestavba auta. Jednotlivé řešení se ale liší spousty parametrů.

U LPG můžete počítat s úsporou okolo 40% a jeho přestavba je velmi jednoduchá. Vejdete se do 20 - 30 000 Kč. V celé ČR je rozšířená síť čerpacích stanic, nyní jich je snad již přes 1000. Navíc se vám tlaková nádrž vejde pod kufr, do místa na rezervu.

Velikou výhodou CNG je, že je levnější až o 60%. Tím to ale končí. Lahev (nádrž) zabírá velkou část zavazadlového prostoru. Přestavba je dražší, i přes 50 000 Kč. Nejhorší je, že je v ČR asi jenom 50 čerpacích stanic. A taky může být velice těžké najít servis, který by si s tím poradil. Ve zkratce - to co má vaše kamarádka (CNG) bych vám nedoporučil. To co tady nabízí paní auto na splátky (na LPG) bych vám doporučil.

A k poslední otázce ohledně vinkulace. Je to klasický postup například u leasingových společností. Pokud si vezmete od nich auto na splátky, tak zůstává jejich majetkem a vy splácíte. Mimo jiné ale musíte hradit havarijní pojištění. A pokud dojde k pojistnému plnění (autonehodě), tak peníze z pojistky nejdou Vám (jako tomu, kdo platí pojištění). Ale peníze jdou té firmě. Podobné je to i u hypoték.

Jméno
Milan Bábík
Odpověď

Měl bych zájem si od vás vzít auto na LPG, ale kvůli jistým okolnostem můžu jenom splácet měsíčně. Budu respektovat všechny vaše podmínky a uzavřu všechny smlouvy, které budete chtít. Jenom nesmíte být zprostředkovatel žádné bankovní nebo nebankovní společnosti. Tam jsem byl už všude odmítnutý. Kdyby se ale tady našel někdo, kdo by měl auto na LPG a souhlasil se splátkami, tak mi dejte prosím vědět na milanbabik@seznam.cz. Respektuji i velmi vysoký úrok.

Jméno
Adolf Ryšánek
Odpověď

Milan Bábík: Ozval se vám někdo s nějakou nabídkou? Jsem v úplně stejné situaci a ať jsem zkoušel cokoliv, tak prostě nemáš štěstí. Když tak bych měl zájem o přeposlání kontaktů a nabídek, které vám přišly. Nebo pokud se vám to podařilo vyřešit jinak, tak o nějakou radu jak dostat auto na splátky i ve složité životní situaci. Mockrát děkuji.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti