Internetová Poradna

o osobních automobilech

Prodám nájemní smlouvu - Na byt, Praha

Jméno
Prodej smlouvy
Otázka

Nabízíme k prodeji nájemní smlouvy na byty v Praze. Příklad aktuální nabídky:

Praha 4 byt o výměře 75m, dispozice 2+1. Jen šest minut chůze od Václavského náměstí, byt je plně vybaven a ve výborném stavu. Nájemné 9 800 Kč, prodej smlouvy za 199 000 Kč.

Praha 2 nově zrekonstruovaný cihlový dům, byt 3+1, 90m. Včetně kuchyňského koutu, nábytku v obývacím pokoji a ložnici. Možné na přání vystěhovat nebo ponechat jak je. Podnájem činí 11 200 Kč a prodej smlouvy za 219 000 Kč.

Praha 5 druhé patro pětipodlažního domu, 2+1 a 75m. Oddělená koupelna a WC. V bytě jsou vysoké stropy a je v původním stavu. Vytápění WAW. Měsíčně nájem 11 080 Kč. Smlouva za 159 000 Kč.

Všechny smlouvy jsou na dobu neurčitou. Pokud máte zájem, tak nám napište na: prodeje-smluv@seznam.cz.

Jméno
M. Vašinka
Odpověď

Možná jsem natvrdlý, ale co to má co společné s osobními auty? To za prvé. A za druhé, proč by si někdo měl kupovat smlouvu a platit za to nehorázné peníze? Vždy pokud chci podnájem, tak s majitelem sepíši novou smlouvu. A zaplatím maximálně kauci, kterou dostanu po vystěhování zpět.

Jméno
Anonym
Odpověď

Celé je to velice jednoduché. Řeknu je dvě slova: regulované nájemné. Původně bylo určené pro sociálně slabé, aby se neocitli kvůli zdražování na ulici. V poslední době se z toho ale stal dobrý business. Pokud se chcete odstěhovat, tak smlouvu nezrušíte, ale nabídnete ji k prodeji. A vyděláte peníze v podstatě za nic. A ten kdo to koupí, tak dostane levný regulovaný nájem na dobu neurčitou. Sociálně slabí samozřejmě na ruku dvě stě tisíc dát nemohou, takže tyto smlouvy nakonec končí u bohaté střední třídy, kteří ještě bohatnou na levnějším ubytování.

Jméno
Jan Zálesný
Odpověď

Je to velice snadné. Existují určité cenové mapy pro každou lokalitu, které se každý rok přepočítávají a vydávají znovu. V Praze se tento rok pohybuje okolo 120 Kč až 130 Kč za jeden metr čtvereční. Jinak si myslím, že v poslední době se výška nájmu bytů docela srovnává. Regulované jsou na úrovni okolo 12000 Kč, tržní komerční okolo 13000 Kč. Rozdíl minimální, který se během následujících let smaže.

Jméno
Anonym
Odpověď

Zlodějina. To bych nikdy nezaplatil.

Jméno
A. R.
Odpověď

Jaká zlodějina? To je naprosto normální podnikání. Jak si například myslíte, že se řeší nájmy v Pařížské ulici? V okamžiku kdy někdo zavírá prodejnu nebo butik, tak jen tak neodstoupí od smlouvy. Ale přenechá ji zájemci za těžké peníze, které se pohybují až v milionech korun. Pokud si chcete otevřít nějakou prodejnu, tak nejdříve předchozímu nájemníku dáte několik milionů za to, že vám ji přenechá a že budete moci platit stovky tisíc korun za nájemné. A v případě bytů je to naprosto to samé, jde jen o podnikání. Pokud ve všem vidíte akorát problémy a zloděje, tak se nedivím, že nemáte ani na regulovaný nájem. V podobných věcech by jste měl spíše vidět příležitosti.

Jméno
A. P.
Odpověď

Přesně, ale zase nájemní smlouvy jsou zajímavé jen tehdy, když jsou o dost levnější než klasický nájem. Třeba někde na okraji Prahy, nájem 2+1 se pohybuje okolo 10 000 Kč a regulovaný nájem by mělo být třeba okolo 7 000 Kč, pak je to zajímavá nabídka. Hlavně vám nemůže majitel říct: "Končíme se smlouvou, chci byt prodat". Nebo potřebují ho pro syna atd. Ten byt je na dobu neurčitou, třeba sto let váš. Navíc by jste si tam mohli dát jinou kuchyň, vymalovat, předělat. To v klasickém nájmu nemůžete si dělat skoro nic. Takže odstupné a koupe nájemní smlouvy je v pořádku. Ale tady u té nabídky je moc drahý nájem, do toho bych nesla.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti