Internetová Poradna

o osobních automobilech

Povinné ručení automobilu a vozíku - Jak na to?

Jméno
Mgr. Karel Týn
Otázka

Chci se zeptat jak je s přívěsným vozíkem a povinným ručením. Budu sjednávat ručení na nový automobil a i vozík? Nebo stačí jen pojištěný automobil a vozík se počítá jako jeho součást? Děkuji za radu.

Jméno
Jan Malý
Odpověď

Shodou okolností jsem podobnou situaci nedávno řešil a volal jsem kvůli tomu i na zákaznickou linku. Dle všeho je přívěsný vozík samostatnou jednotkou a tedy ručení auta se na něj nevztahuje. A musíte mít smlouvu zvlášť (případně obou dohromady). Na podrobnosti se pod9vejte na POROVNÁNÍ ručení aut - pokud to vyplníte, tak uvidíte nabídky od všech pojišťoven. Není to reklama na nějaký jiný web, je to formulář přímo na zdejších stránkách.

Jméno
ing. Karlík
Odpověď

Je to popsáno naprosto. Přívěsné vozíky se dělí do tří kategorií:

  • do 750 Kg (klasický vozík za auto)
  • nad 750 Kg (např. skříňové)
  • návěsy za tahače

A každý z nich musí mít uzavřeno ručení.

Jméno
pan Janíček
Odpověď

Ano a můžete si sjednat jen jednu společnou smlouvu. Můžete využít například této kalkulačky, kde si můžete spočítat cenu za přívěsný vozík a i auta dohromady. Jsou tam srovnány všechny pojišťovny, takže se takto elegantně dostanete k nejlevnější variantě, která zde je na trhu.

Jméno
Pepa Válek
Odpověď

Když jsem si sjednával pojištění já, tak vozík jsem k tomu dostal automaticky zdarma. Byla to jedna z výhod, nabízeli to klientům jako bonus. Uzavřené to mám u ČPP. Ale opravdu vám nejsem schopný říct, jestli je to ještě stále aktuální. Co si pamatuji, tak tam byly minimálně 3 nabídky od pojišťoven, které to měli zadarmo, platilo to ale jenom na tu první kategorii do 750 Kg.

Jméno
Tom Velíšek
Odpověď

Tak jsem měl ručení na vozík zdarma. A ani nevím o tom, že by šlo sjednat nějak odděleně? Vždy jsem viděl akorát akce, kde to bylo jako bonus bezplatně. Myslím si, že musíte vždy pojistit tyto dvě věci dohromady. Tj. sjednáte si ručení na auto a do podrobné žádosti ještě uvedete, že jeho příslušenstvím je ten a ten vozík o té a té váze. A dostanete smlouvu obou v jednom.

Jméno
Jan Malý
Odpověď

Je to tak. Normálně ten formulář (viz. můj odkaz) vyplňte tak jak je. A na vozíku se domluvíte až následně, až po odeslání vašich údajů ke zpracování, vyhodnocení. Je tam dostatek času vše měnit a navíc komunikujete se zákaznickou linkou. O vozík se teď nemusíte vůbec starat.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti