Internetová Poradna

o osobních automobilech

Povinné ručení - cena, ceník - kde najít online?

Jméno
Karbaník
Otázka

S internetem se učím a používal jsem www.google.cz. Chtěl jsem si vyhledat ceníky cen povinného ručení. Avšak i přes mou snahu se nepodařilo. Když máme teď doma ten počítač a jsme online, tak bych to rád viděl bez obcházení pojišťoven. Mohl by jste mi poradit, jak se k ceníku cen dostat? Ocením spíše jednoduchý návod. A jedná se o Škoda Felicie rok výroby 2000, najeto 14739 Km. Děkuji mnohokrát, s pozdravem Karbaník.

Jméno
ing. Karlík
Odpověď

Nevím jak se to řešilo dříve, ale dnes se už ceníky ručení nezveřejňují, protože by bylo velmi složité se v nich orientovat. O ceně rozhoduje mnoho faktorů - objem motoru, cena, užití vozidla a i samotný majitel a jeho historie.

Pokud chcete zjistit aktuální cenu, tak využijte online kalkulačku - přímo na těchto stránkách je takový formulář KALKULAČKA POVINNÉHO RUČENÍ. Vyplňte jej a dostanete závaznou cenu. A to nejen jedné konkrétní pojišťovny, ale všech na trhu.

Jméno
Karbaník
Odpověď

Na té stránce je mnoho políček. Pokud je vyplním, tak mi to ukáže všechny ceníky a já pak budu moci s uzavřít smlouvu? Dále by mě prosím zajímalo, jak se podepisuje smlouva, jestli musím navštívit konkrétní pobočku v mém městě. S pozdravem Karbaník

Jméno
Kamil Hulán
Odpověď

Ano, všechny ty políčka jsou nutná a mají vliv na konečnou cenu. Přesně jak říkáte, tak vám to zobrazí konkrétní ceny. Ale není to závazné, následně se můžete sám rozhodnout, kterou nabídku chcete využít. A pokud se Vám žádná nebude líbit, tak to můžete zavřít. Pokud se rozhodnete využít nabídky, tak vám okamžitě po vyřízení přijde na e-mail zelená karta. A druhý den dostanete poštou i její papírovou podobu. Nemusíte nikam chodit, vše můžete zařídit jen online přes počítač.

Jméno
Klára Spálená
Odpověď

Na těch stránkách ale není napsané, jaké pojišťovny se ta kalkulačka týká. To se mi moc nelíbí, že někomu posílám moje údaje a ani nevím komu... .

Jméno
Finanční poradce
Odpověď

Dobrý den, ten formulář nepatří žádné konkrétní společnosti. Naopak jsou tam zahrnuty všechny dohromady - Allianz, AXA, Česká pojišťovna, Kooperativa, Slavia... . A vy po zadání dostanete přehled, která má jakou nabídku právě pro vás. Informace navíc nikam k vyřízení neodesíláte. Všechno se Vám zobrazí ihned a nemusíte čekat na posouzení. Funguje to online a ceny máte před očima okamžitě.

Jméno
Karbaník
Odpověď

Přivolal jsem na pomoc manželku a společně jsme to na vaši radu vyplnili. Akorát se mi potom nic nezobrazilo. Jenom mi to napsalo, že mi výsledek dorazí na e-mail. Tam mi přišlo jméno a heslo. A pak jsme se přihlásili do klientské sekce povinného ručení. Tam jsme si potom zavolali s paní na bezplatný telefon a teď už mám vyřešené. Musím uznat, že přes internet je to moc jednoduché. Akorát by bylo lepší, kdyby jste ten výsledek cen povinného ručení ukázali rovnou. Děkuji Vám za pomoc.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti