Internetová Poradna

o osobních automobilech

Poviné autopojištění osobních aut, přes internet (Online)

Jméno
Milada Sýkorová
Otázka

Narazila jsem na internetu na sjednání poviného autopojištění online. Má tady s tím někdo zkušenost? Předpokládám, že všechny tyto stránky dostávají peníze od pojišťoven za každou sjednanou smlouvu. A jde mi o to, abych nemusela platit někomu nějakou provizi. Aby mi nenavýšili pojistné. Nebo by bylo lepší raději zajít si osobně na pobočku? A pokud někdo z vás uzavřel poviné autopojištění přes internet, jaká je vaše zkušenost.

Jméno
Jaroslava Szutová
Odpověď

Ne ne, takovéto aplikace jsou pro klienta zdarma. Pokud vím, tak opravdu někteří dostávají provize (nevím kteří), ale rozhodně to neplatí klient. A ani vám nijak nenavýší měsíční platbu. Naopak si myslím, že můžete ušetřit. Použila jsem podobný a podle výsledku jsem to údajně dostala o 40% levněji. nedokáži to ovšem posoudit.

Jméno
Miloš Lýsek
Odpověď

Zřejmě máte na mysli podobnou službu - POVINNÉ RUČENÍ online přes internet - pokud to vyplníte, tak vám to vyjede nabídky pro vaše auto od všech pojišťoven a vy si můžete vybrat to nejlevnější povinné autopojištění osobních aut.

Ve skutečnosti je to daleko levnější, než k čemu se můžete dostat osobně. Protože oni nemají kamenné obchody a ani nemusí mít tolik zaměstnanců. Na čemž pojišťovny ušetří a nemusí tyto náklady započítávat do splátek klientů. Zároveň ji takovýto srovnávač dodává veliké množství klientů - dostanou tedy množstevní slevu a mohou ji snížit i zájemcům. Ve výsledku, pokud vám vyjede pro váš osobní vůbec jako nejvýhodnější povinné ručení od České pojišťovny, tak ho na internetu dostanete levněji než přímo u nich. Doporučuji jít na ten odkaz a vyřešit to tam.

Jméno
Karel Krpal
Odpověď

Takovému srovnání (viz. odkaz) bych věřil, protože chtějí jenom důležité informace o osobním autu (nutné pro výpočet ceny) a váš email. Ale nikde na internet bych nevyplňovat moje rodné číslo, bydliště a osobní údaje jako zaměstnání apod. Dávejte si pozor co kam píšete a komu to posíláte.

Jméno
Martina L.
Odpověď

Mám otázku trochu mimo téma a nechce se mi kvůli tomu zakládat nové diskuse. Možná někdo poradí tady. Jde o to, že jsem před necelým rokem prodal auto, prodej byl přímý a mám sepsanou smlouvu. Vždy jsem platil poviné autopojištění na toto osobní auto a přestal jsem v momentě prodeji. Jenomže jsem teď dostal dopis od České kanceláře pojistitelů (ČKP), že není pojištěné. Co mám dělat? Vždyť už není moje... .

Jméno
ing. Karlík
Odpověď

Součástí toho dopisu by měl být i formulář pro nahlášení nesrovnalostí ve výzvě. Podle toho formuláře se můžete přesně orientovat a měl by vás navést ke všem potřebným informacím. Tj. jak co vyplnit a co doložit. Vše vyplňte a přiložte i kopie potřebných dokladů a zašlete jim to zpět do ČKP. Případně úplně to samé můžete udělat i na jejich internetových stránkách. Takže to vyřídíte okamžitě online přes internet a nemusíte se s ničím zdržovat. Během 14 dnů by měli všechno prověřit a kontaktovat vás s odpovědí. Stejný postup se týká nejen poviného autpojištění, ale i všech jejich ostatních výzev.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti