Internetová Poradna

o osobních automobilech

Poviné autopojištění, ceník porovnání online přes internet

Jméno
Radoslav Mahdal
Otázka

Hledám nejvýhodnější ceník poviného autopojištění. Škoda Rapid 1.2 TSI, 63 kW, 9200 Km. Můžete mi poradit, kde bych mohl sehnat na tento typ nejlevnější autopojištění? Kupuji to přes známého, takže si nemůžu nechat poradit od někoho v autobazaru nebo prodejce. Vím, že on to měl sjednané u Kooperativa, ale chybí mi nějaké srovnání co je nejlepší. Děkuji za nasměrování.

Jméno
Johana Horáková
Odpověď

Využijte jeden ze srovnávačů na poviné autopojištění. Po internetu je jich spousta a všechny vždycky vezmou nejdřív vaše údaje a vypočítají vám, kolik by jste platil u které společnosti. Já jsem to tak řešila, když jsem ho chtěla změnit. A všechno jsem to zvládla sama.

Jméno
Jan Král
Odpověď

Můžete využít například formulář, který je na těchto stránkách POROVNÁNÍ CEN online.

Pokud tam vyplníte všechny údaje o vašem vozidle a odešlete je, tak vám na email přijde vypracovaná nabídka (odkaz na ni). A vy si budete moci vybrat tu nejlevnější a ještě ji přímo přes internet uzavřít, takže nemusíte ani nikam chodit. Dokonce vám rovnou ještě dnes pošlou zelenou kartu. nedoporučuji vám to řešit přes autobazary apod., většinou se vám budou snažit to, z čeho dostanou nejvíce peněz.

Jméno
Michal Plachý
Odpověď

Srovnával jsem si nabídky autopojištění taky přes podobnou službu a fungovalo to výborně. Sice vůbec nevím kdo za tím stál, ale byl tam pak široký výběr. taky jsem dostal nějakou množstevní slevu od nich. Protože uzavírají smlouvy pro mnoho klientů, tak mají s pojišťovnami vyjednané výhodnější sazby. Řešte to tak, jak vám navrhuje paní.

Jméno
Ladislav Cába
Odpověď

Online přes internet je to výhodnější než na samotné pobočce. Srovnával jsem si to i s nabídkami, které mají v ceníku. A opravdu to vychází líp. Jednak za tím bude asi ta množstevní sleva, když ji dodávají tolik autopojištění. Taky bych řekl, že se dost ušetří na tom, že je to celé zautomatizované a nemusí platit pronájem za prostory nebo zaměstnance. I když na druhou stranu nabízejí pomoc přes telefon nebo email. Už si ale nevzpomínám, kde jsem to konkrétně řešil. Formulář byl ale podobný jako ten, jak je tady na něj odkaz.

Jméno
Karel Vavřička
Odpověď

Založil jste toto téma trochu zmateně. Vložil jste ho do kategorie pojištění, což se týká havarijního. To kryje škody, které jsou při nehodě způsobené vám. Vy nejspíše máte ale na mysli "poviné" (správně povinné) ručení. Toto kryje poškození cizího majetku a je dáno zákonem. Říkám to jenom pro upřesnění, aby nedošlo k nějakému zmatku?

Jméno
Radoslav Mahdal
Odpověď

Jan Král: Že taková služba existuje jsem netušil. Všechno jsem vyplnil a zrovna se dívám na ten výsledek. Moc mi to pomohlo.

Johana Horáková: Ano, rozhodl jsem se to vyřešit stejně jako vy. Taktéž jsem vděčen za váš text.

Karel Vavřička: Děkuji, samozřejmě jsem myslel to druhé. Jenom jsem viděl kategorii pojištění, tak jsem předpokládal, že tady můžu řešit i toto autopojištění.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti