Internetová Poradna

o osobních automobilech

Pojištění auta proti krádeži - Tip na nejvýhodnější

Jméno
Jirka Tlustý
Otázka

Chci se zeptat, jakým způsobem máte řešené pojištění proti krádeži auta. Jeden známý to má v rámci havarijní pojištění. Na druhou stranu jsem zkoušel hledat něco na internetu a nenašel jsem vůbec nic. Nenašel jsem to ani jako příplatkovou službu a ani jako součást nějakého balíčku. Jakým způsobem to máte uzavřené vy, pokud jste to již řešili?

Jméno
Stanislav Chadima
Odpověď

Sehnat v ČR kvalitní pojištění proti krádeži je velmi těžké. Pokud by jste měl zájem jen o tuto jednu službu a nic jiné (ne havarijní, ne povinné), tak tady není vůbec nikdo. V minulosti to nabízelo jako jediné Generali, ale to zrušili.

Další pojišťovny to nabízejí už jen jako doplňkové pojištění a je těžké najít výhodné podmínky. Buď je to velmi omezené částkou, kdy si například u Allianz můžete toto sjednat jako doplňkovou službu. Ovšem vám vyplatí maximálně 100 000 Kč bez ohledu na skutečnou cenu vozu. Ostatní vyžadují spoluúčast a to okolo výše 20%.

Jméno
František Berka
Odpověď

Proti krádeži se můžete krýt v rámci havarijního pojištění a doplňkových připojištění. Buď musíte mít sjednané pojištění živelných rizik a poté to nabízejí u - Allianz, České pojišťovny, České podnikatelské pojišťovny a Kooperativy. U ostatních musíte platit za celý balíček jehož součástí je kromě živelných rizik i nutné riziko havárie - Uniqa, ČSOB Pojišťovna a Hasičská vzájemná pojišťovna. A to je v podstatě celá nabídka.

Neexistuje na to žádný srovnávač a musíte si všechny pojistné podmínky projít sám a podrobně. Naprosto chápu, proč zde pokládáte tento dotaz, protože jakékoliv informace jsou velmi těžko dohledatelné a pokud chcete něco zjistit, tak se musíte opravdu probírat konkrétními podmínkami.

Jméno
Miroslav Hegner
Odpověď

Aby jste byl zajištěný proti tomuto případu, tak musíte platit velmi vysoké pojistné. Je pravda, že si musíte platit velmi komplexní služby a v základu to u nikoho nedostanete, vždy je to ještě za příplatek. Není výjimkou, že každý rok zaplatíte až 10%, ale až 20% hodnoty vašeho vozu. Takže maximálně do 10 let ten vůz podruhé splatíte té společnosti. Nechci vás od toho v žádném případě odradit, proklikejte si sám různé nabídky a posuďte sám.

Jméno
Pavel Kalina
Odpověď

Rozhodně si pročtěte podrobně podmínky, mnoho lidí to nedělá a pak se diví, že nic nedostanou odcituji například opravdovou perlu z podmínek pojištění zavazadla: "pojištění se nevztahuje na peníze, ceniny, cenné papíry, osobní doklady, drahé kovy, písemnosti, výpočetní techniku, kamery, náhradní díly vozidel, nářadí, nástroje...". Takže vy si to sjednáte, poctivě platíte a pak zjistíte, že vám neproplatí vůbec nic.

Nenechte se proto zlákat tím, že někdo v reklamě řekne "dáme zdarma k havarijnímu i proti krádeži/odcizení vozidla". U takovýchto bonusů zdarma je to většinou úplně na nic. A pokud za to skutečně neplatíte těžké peníze, tak vám to na nic nebude.

Jméno
Ladislav Michálek
Odpověď

Spoluúčast u odcizení auta si zpravidla můžete vybrat (od 5% do 25%) a od toho se odvíjí i pojistná částka. Taky je naprostou samozřejmostí, že auto musí být vybaveno prostředky pro zabezpečení. Základem je imobilizér, následují kombinace s alarmem s blokující funkcí, fyzickým zablokováním pevně spojeným s karosérií nebo satelitní sledování polohy. Pokud máte něco nad limit požadavků, tak ještě naopak můžete dostat slevu.

Konkrétní společnost vám nedoporučím, protože jich je velmi mnoho, každá má individuální podmínky a opravdu se musíte podívat na více nabídek. Navíc u každé cenové kategorie se hodí jiný produkt. Měl jsem v minulosti osobní zkušenost s Generali, nyní ji již ale u současného auta nevyužívám, takže sám nevím.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti