Internetová Poradna

o osobních automobilech

Podvodné autobazary - stáčení tachometrů a kradené vozy

Jméno
anonym
Otázka

Jde někde na internetu najít volně přístupný seznam podvodným autobazarů? Takové co stáčí tachometry nebo se v jejich nabídce objevují kradené vozy? Nebo by mi i stačilo si tam třeba ověřit je konkrétní autobazar.

Jméno
Břéťa
Odpověď

Tak na to jsou odborníci v <smazáno>. Stáčí úplně každé auto, které se jim dostane do ruky. Tam bych si nikdy nic nekoupil. Podvodníci!

Jméno
anonym
Odpověď

S <smazáno> má taky zkušenost jeden můj kamarád. Před 2 roky u nich prodával auto. Prodával ojetou Škodu Octavii a měl tam nalétán něco přes 160 000 Km. Dal jim to jako druhý majitel (auto dostal od otce jako dárek). A mezitím si sháněl něco novější. A když byl na služebce u Brna, tak se stavil v jejich pobočce (je z Prahy). A nestačil se divit. <smazáno> převezli jeho auto z Prahy do Brna, aby bylo mimo oči. Najednou to auto bylo po prvním majiteli a najeto mělo 80 000 Km. <smazáno> to stočili na polovinu, zapřeli jednoho majitele a zdražili o bezmála 50 000 Kč. Této firmě jednoznačně nevěřit.

Jméno
Administrátor
Odpověď

Prosím, neuvádějte jména konkrétních společností ani osob.

Jméno
Pavalčík
Odpověď

Já jsem si takto naletěl u <smazáno>. Koupil sem Clio, které bylo stočené o 50 tisíc Km. Prodejce byl příjemný, všechno chválil až do nebe, nic nebylo problém. Dal jsem na jeho řeči a docela slušný venkovní stav auta. během prvního měsíce jsem s ním musel dvakrát do servisu. Po druhé jsem dokonce musel volat odtahovku. Když jsem to chtěl řešit, tak prodejce byl arogantní, prostě úplná změna. <smazáno> v žádném případě nedoporučuji. Podvodný bazar jak vyšitý.

Jméno
Krakonoš
Odpověď

Jo, tak ti začínali u nás v Rakovníku. Jenomže jejich způsoby podnikání byly tady už tak provařené, že u nich nikdo nenakupoval. Tak se přesunuly do Kralup, kde jim to vydrželo ani ne rok. To by mě teda zajímalo, kde jsi to kupoval a kde skončili.

Jméno
anonym
Odpověď

Všude na internetu čtu, že <smazáno> je podvodný autobazar. Ale vždycky je to jenom zkušenost kamaráda nebo jedna paní povídala. Nevím komu tady o co jde. Stáčet kilometry si dovolit nemůžou. Navíc jsou jedni z největších v ČR, takže je jasné, že budou mít i nějaké nespokojené zákazníky. Já jsem u nich kupoval druhé i třetí auto a obě běhaly jako hodinky. Co o autu řekli to byla pravda. Pokud budu kupovat další ojetinu, tak u nich.

Jméno
Doporučení
Odpověď

<Smazáno> je banda podvodníků, která si navíc na internetu píše svoje vlastní pozitivní recenze. Byl jsem se u nich podívat a vydržel jsem jen do první ukázky. Údajně první majitel, najeto 40 000 Km a nikdy nebouráno. Zadní blatník tomu odstával, jako kdyby byl z úplně jiného typu auta (na 100% bourané) a když to nastartovali, tak to bylo jak když do pračky nasypete železný šrot. Nakonec jsem koupil u <smazáno> a nelituji. Profíci, co tomu rozumí.

Jméno
Adam F.
Odpověď

Je zbytečné psát konkrétní firmy. Protože stejně nevíte co je pravda a co je pouze reklama. Navíc nově zavedené (podvodné) autobazary ještě nemají dostatečnou masu zákazníků, kteří by o nich informovali ostatní. Proto si VŽDY a VŠE smluvně podložte a při prohlídce s sebou vezměte automechanika. Ale takového, který není nijak napojen na tu či onu firmu. Někdy to nemusí být ani chyba samotného prodejce, ale toho, kdo jim to prodal. Jasně, bude to minorita případů, ale i s tímto musíte počítat. Adam Frýdecký

Jméno
Jana Pálená
Odpověď

Nemáte někdo zkušenost s podvodem od firmy <smazáno>? Bohužel jsme jim hodně hloupě naletěli a teď nevíme jak se z toho dostat. Můj manžel potřebuje auto k výkonu povolání. Ale teď kvůli nim nemáme ani peníze ani vůz. Děkuji za radu.

Jméno
anonym
Odpověď

Smluvně nemá cenu podkládat co. Protože oni Vám neručí za to, že to má najeto například xyz kilometrů. Jak jim chcete dokázat, že to auto už tak nekoupili? Maximálně si můžete smluvně podložit, že to auto má 50 000 Km (stočených, podvodných). Což Vám vůbec nepomůže. A ti největší podvodníci to stejně mají napsané na bílé koně. Pokud se nechcete nechat obelhat, tak si vezměte s sebou nějakého mechanika. Sice Vám neřekne, kolik má skutečně najeto. Ale potvrdí Vám, že automobil je skutečně v takovém stavu, za jakou cenu se prodává.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti