Internetová Poradna

o osobních automobilech

Online pojištění auta - Ušetřím peníze a čas

Jméno
K. Potůčková
Otázka

Když si vyřídím pojištění online na některém tom srovnávači, tak platím nějakou provizi? Myslím to tak, jestli budu mít vyšší platbu, aby se zaplatila jejich provize. A pokud bych to udělala online, tak je nutné pak někam chodit na pobočku a nebudu tím spíše ztrácet čas, než kdybych si tam zašla rovnou?

Jméno
Pepa z depa
Odpověď

Já jsem to udělal přesně jak popisujete. Vyplnil jsem ji ty údaje a asi za dvě hodiny se mi ozvali. Poslali mi přehled všech nabídek, já jsem si vybrat a uzavřel jsem to přes internet. Ihned v ten okamžik jsem měl už zelenou kartu (pro přihlášení vozidla do registru) a fyzicky mi ji poslali už druhý den. Nikam jsem nechodil a všechno jsem to řešil online. A věřím, že se od té doby nic nezměnilo. :) Čas to určitě šetří a taky i peníze, protože rovnou vidíte za kolik a kdo vám dá pojištění.

Jméno
ing. Karlík
Odpověď

Žádnou provizi nikomu neplatíte a ani vám není účtována a rozpočítána do splátek. V tomto ohledu buďte naprosto klidná.

Ironií osudu tam můžete dostat ještě lepší cenu, než jakou by jste dostala na pobočce. Protože provozovat kamenný obchod se zaměstnanci atd. stojí pojišťovnu obrovské peníze. A tak se to i promítne do ceny. Zatímco tito internetoví porovnávači jim posílají již uzavřené smlouvy. A pro ně jsou náklady nulové. Dají jim výhodnější ceny a ještě poskytují i množstevní slevy (protože jim posílají tisíce a tisíce nových smluv). Navíc člověk na pobočce nemá před očima nabídky konkurence, tak mu mohou naservírovat vyšší pojistku a on ani neví o tom, že by to u konkurence bylo za polovinu. Sjednejte si to online.

Jméno
ing. Karlík
Odpověď

A co si vůbec budete sjednávat? PS: Ty odkazy vedou na porovnávací formuláře na těchto stránkách, nikam vás nepřesměrovávám a nedělám nikomu reklamu.

Povinné ručení - toto musíte mít uzavřeno bezpodmínečně a nesmíte bez něj na cestu. Je jím kryta škoda, kterou způsobíte na cizím majetku nebo zdraví. Vyřizuje se automaticky při koupi vozidla a převodu majitele. (SROVNÁNÍ ZDE)

Havarijní pojištění - volitelné. Tímto se naopak kryjí škody, které si způsobíte sama na autě. případně i někdo cizí, koho se nepodaří vypátrat (vandalové). Případně i živelné katastrofy jako jsou povodně. (SROVNÁNÍ ZDE)

Připojištění a bonusy - toto řeší vše, co není kryto předchozími dvěma typy. Může se jednat například o pojištění proti krádeži. Ale bývají tady velice vysoké platby a za rok můžete splatil třeba i 20% hodnoty auta.

Já jen ať v tom máte jasno. Já už jsem zažil i situaci, kdy si paní šla pro povinné ručení. A prodejce ji tak zmátl, že si zároveň uzavřela i havarijní a k tomu speciální připojištění. Takže místo blbých 1000 Kč platila přes 5000 Kč a myslela si, že to tak má každý. A zprostředkovatel si namastil kapsu na provizi.

Jméno
K. Potůčková
Odpověď

Měla jsem na mysli to povinné pojištění aut. Děkuji.

Jméno
Anonymní
Odpověď

Taky jsem si to sjednával na podobném webu, adresu si už nepamatuji. Z minulosti jsem měl sjednané za cca 1900 Kč a platil jsem to tak velmi dlouhou dobu. A pak jsem použil to online porovnání a od té doby platím 1100 Kč. A ještě mě čekají slevy po nějaké době, když ji odjezdím bez nehody. Což jsem dřív neměl.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti