Internetová Poradna

o osobních automobilech

Ojeté osobní auto na prodej - Výhodně a Levně

Jméno
Marta Nová
Otázka

Musím vás požádat o pomoc, protože jsem velmi nezkušená. Nikdy v životě jsem auto nekupovala a jezdila jsem rodinným vozem. Nyní jsem ale začala podnikat a musím si nějaký koupit. Mám našetřených 100 000 Kč, které bych do toho chtěla investovat. A potřebuji najít nějaké ojeté auto, které by mi vydrželo alespoň další 3 roky. Nevím kam bych se měla jít podívat a kde bych se mohla poradit.

Jméno
Alexander Hejtmánek
Odpověď

Podívejte se na online nabídky inzerátů, například na sauto.cz. Není tam jenom jeden autobazar, ale nabídky tam mohou vkládat jak velcí prodejci, tak i soukromé osoby. nedoporučoval bych vám chodit přímo do nějakého autobazaru, protože při vaší nezkušenosti vás natáhnou.Kdybych vám měl doporučit konkrétní značku, tak se dívejte na Škodu. U nás je nejprodávanější, opraví vám ji v každé vesnici a náhradní díly jsou velmi lehce dostupné. Myslím si, že pro vás zcela ideální. Podle mě je naprosto jasný kandidátem Škoda Fabie. Naleznete ji velice levně a v dobrém stavu, prodává se okolo 80 000 Kč a najeto mají zpravidla do 50000 Km. A dalších 50000 Km vydrží bez dalších investic, takže na zmíněné 3 roky perfektní. Moc bych se nezatěžoval velkým přemýšlení, auto je v dnešní době spotřební zboží a za pár roků je vyměníte za nové. Navíc předpokládám, že pro vás nejsou další parametry nějak důležité.

Jméno
Michael Řehák
Odpověď

Nedávno se tady řešil dovoz aut z Německa, nebylo by to řešení pro vás? Moc peněz na to vyhrazených nemáte, takže každá úspora by se u vás počítala. Mohla by jste koupit za 75000 Kč a dalších 25000 Kč použít na související náklady s přepisem a dovozem. I když je konečná cena navýšena o tuto položku, tak vám garantuji, že seženete kvalitnější vůz. Je ale velmi těžké konkrétně pomoci. Opravdu kontaktujte někoho z vašeho okolí, kdo autům rozumí. A zkuste to vyřešit s ním. Možná některá vaše kamarádka má manžela, který je do aut a mohl by vám asistovat při nákupu. Rovněž nedoporučuji, aby jste šla pro radu do autobazaru, pro ně by jste byla oslíčku otřes se.

Jméno
Marta Nová
Odpověď

V mém okolí jsem už pátrala, ale nemám nikoho na pomoc. Bohužel nemám žádné sourozence a ani rodiče. Navíc jsem se přestěhovala do Prahy, kde doposud nikoho neznám. Jedině jsem si říkala, že bych se pokusila kontaktovat někoho z mého starého bydliště. Ona opravdu neexistuje žádná služba pro lidi jako jsem já? Asi si všichni podobní zajdou do autobazaru a nechají si poradit, což mi na druhou stranu nedoporučujete... .

Jméno
Kamil Mosler
Odpověď

Existují autoservisy a společnosti, které se specializují na trh s ojetými automobily. Mnoho z nich nabízí i takovéto služby. Můžete si například pronajmou automechanika, který s vámi zajde do bazaru a na to ojeté auto se podrobně podívá. Pokud jsme se bavili o dovozu z Německa, tak existují firmy, které vám vytipují vhodný osobní vůz, zajedou ho na místo prověřit a dovezou vám jej. Vč. vyřízení všeho potřebného papírování. Tuto možnost k vašemu rozpočtu ale nevidím reálně. Takže by jste se jim mohla ozvat a domluvit se, že chcete pomoci s výběrem výhodné koupě levného ojetého osobního automobilu a oni by vám pomohli. Ceny nejsou nijak zásadní, za kompletní pomoc zaplatíte do 5000 Kč.

Jméno
Jitka Maláčová
Odpověď

Mohli by jste mi prosím poradit s výběrem osobního auta do 75000 Kč? Jsem rozvedená a budu ho používat jenom já k dojíždění do práce. Hlavně aby dlouho vydrželo a aby jsem platila nízkou pojistku a moc jsem neprojezdila.

Jméno
Jan
Odpověď

Jsem bývalý automechanik. Pokud někdo chce, tak můžu s vámi zajet a vybrat vámi určené vozidlo. A dohodnout i možná rozumnější cenu. Můj email: nemcickyjan@seznam.cz. Nevěřte všemu, co na inzerátech aut nabízejí. Před koupí se poraďte s nějakým nezávislým odborníkem.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti