Internetová Poradna

o osobních automobilech

Nejlevnější povinné ručení na auto přes Internet Online

Jméno
Markéta Javorová
Otázka

Díky Vašim radám se mi podařilo vyřešit půjčku na koupení auta a chystáme se k přepisu na registru (hned v pondělí). Takže mnohokrát děkuji. Ovšem jsem se dočetla, že musím mít s sebou zelenou kartu. Proto bych chtěla sjednat povinné ručení online přes internet. Teď budu mít navíc splátky, takže bych chtěla opravdu to nejlevnější, které je na trhu k dispozici. Nemám peníze na rozdávání. Která pojišťovna je nejlevnější? Dívala jsem se na jejich stránky, ale to se těžko srovnává. Děkuji.

Jméno
Petr Janeček
Odpověď

Pokud se budete orientovat jenom podle jejich stránek, tak ve většině případů nic nezjistíte. Vždy je potřeba zadat kompletní údaje jak o vozu, tak i o majiteli a Vaší historii (kvůli bonusům). Využijte raději online srovnání - jeden takový formulář je přímo na těchto stránkách a není tam žádná reklama atd.: TADY porovnání povinného ručení pojišťoven. Jen se trošku déle načítá, musíte počkat cca 5 sekund. Ve výsledku Vám vyjedou všechny pojišťovny a jejich konečné nabídky. Doporučuji využít a orientovat se jen podle ceny. Ty další nabízené bonusy většinou nemají žádnou cenu a nevyplatí se platit více. Nakonec je to jen povinné ručení, vy z něj žádnou korunu neuvidíte.

Jméno
Markéta Javorová
Odpověď

Chtěla bych se zeptat, jestli se vyplatí dívat i na něco jiné, než je cena? Já tomu moc nerozumím a chci platit co nejméně. Ale taky pak nechci mít nějaké problémy a třeba něco doplácet ze svého jenom protože jsem si vybrala tu nejlevnější nabídku.

Jméno
ing. Karlík
Odpověď

Některé nabídky se liší podmínkami a mají výhody či bonusy. Vše si můžete najít na internetu nebo na tom srovnání, jak zde je odkaz. Podle mých zkušeností se ale daleko víc vyplatí, pokud nyní vezmete to nejlevnější. A případně následně přejdete k jiné pojišťovně. Zmíněnou zelenou kartu dostanete ještě dnes přes email (to je zcela dostatečné). A zítra Vám bude zaslána poštou.

Jméno
Jan Holý
Odpověď

Nemusíte se bát, že by jste něco doplácela. Povinné ručení funguje tak, že pokryje veškeré škody na cizím majetku pokud jste viníkem nehody. Vztahuje se to jak na vozidla, tak i ostatní majetek. Povinné je to právě proto, že někteří lidé by nebyli schopni tyto škody ze svého uhradit. Takto jsou naprosto všichni krytí a to i včetně Vás. Co se týče dotazu na bonusy, tak ty vidím spíše v dlouhodobém horizontu. Kdy se za 2 roky můžete u jedné společnosti dostat na nižší sazby, než je ta nejnižší u druhé společnosti. To ale znamená, že ty 2 roky budete jezdit dráž. Ve výsledku se to tedy nevyplatí.

Jméno
Jana Pálená
Odpověď

Dobrý den, pokus si to sjednám zdarma přes internet, tak mi přijde rovnou nějaká zelená karta. A to jsou veškeré nutné dokumenty, které jsou třeba přinést na registr vozidel k přepsání majitele v evidenci?

Jméno
ing. Karlík
Odpověď

Z hlediska ručení je to vše a stačí vám to i v této podobě. Nesmíte opomenout další podklady jako jsou vaše smlouvy, technický průkaz atd. Ale z tohoto hlediska je to dostačující.

Jméno
Markéta Fillová
Odpověď

Je sice pravda, že z povinného ručení neuvidíte ani korunu, přesto bych doporučila nehledět jen na cenu pojištění, ale i na pojistné limity. Nejnižší limit 35 milionů nemusí v některých případech stačit. Je lepší zaplatit na pojištění o pár stovek víc než po zaviněné nehodě doplácet nesrovnatelně vyšší částku. Rozdíl nemusí být výrazný, stačí si online porovnat nabídky více pojišťoven.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti