Internetová Poradna

o osobních automobilech

Nejlevnější pojištění auta (Osobní automobil)

Jméno
Eva Holická
Otázka

Jaké je nejlevnější a nejlepší pojištění na osobní automobil? A co všechno bych si měla nechat pojistit? Prosím aby jste mi to vysvětlili nějak polopaticky, v těchto věcech plavu a nevyznám se v nich. Eva Holická

Jméno
Robert Sedláček
Odpověď

Záleží především na tom, co vy sama máte zájem si pojistit. Ze zákona musíte mít povinné ručení, přes to vlak nejede. Což pokrývá všechny škody, které by jste mohla způsobit jinému účastníku silničního provozu. Druhou a dobrovolnou variantou je si sjednat svoji vlastní pojistku pro případ, kdy by bylo poškozeno vaše vozidlo. Dále si můžete sjednat další doplňkové balíčky dle toho, co považujete pro vás za důležité.

Jméno
Jan Maleček
Odpověď

Dobrý den, nemusíte být zmatená. Ve skutečnosti je to velice jednoduché a zvládnete to i bez další pomoci.

V první řade musíte mít povinné ručení, to je dáno zákonem. To kryje případy, kdy jste viníkem nehody vy a pokrývá za vás všechny škody, které by jste mohla způsobit. Jak poškození majetku (auto, nemovitost), tak i zdraví. Osobně si myslím, že není třeba nějak studovat konkrétní podmínky jednotlivých pojišťoven. Minimálním pokrytí je 35 milionů na majetek a 35 milionů na zdraví - tedy i to nejzákladnější je naprosto dostatečné a nemá naprosto cenu si sjednávat něco dražší. Doporučuji si udělat srovnání na TEST srovnání cen povinného ručení. Jak říkám, toto musíte mít dle zákona a ani bez toho automobil nepřihlásíte při přepisu do registru. Pokud zmíněný srovnávač srovnává všechny pojišťovny na základě vámi zadaných dat. Takže dostanete nabídky seřazené podle nejlevnějšího pojištění.

Dále si můžete sjednat i havarijní pojištění - toto je již zcela na vás a není to povinné. Opět existuje výborný formulář, který ve výsledku nabídne nejlevnější nabídky od pojišťoven TADY srovnání havarijního pojištění.

V rámci havarijního pojištění vám mohou být nabídnuty ještě doplňující balíčky (připojištění), které rozšiřují zajištění vašeho majetku. Může se jednat o živelné katastrofy, krádeže apod. První dvě varianty vám vřele doporučuji a určitě by jste si je měla sjednat. Tuto poslední již. Protože se můžete lehce dostat k takovým platbám, kdy pojišťovně zaplatíte 20% hodnoty vašeho vozidla.

Jméno
Vladislav Benada
Odpověď

Vřele vám doporučuji sjednání havarijního pojištění. Klasické povinné má jenom velmi omezený rozsah. Zpravidla je uplatňováno jen na škody, které způsobíte druhému. Vy si případně můžete připlatit speciální balíčky na - poškození skel, úraz řidiče nebo spolujezdce, zavazadla, nadstandardní asistenční služby, právní ochranu , střet se zvěří....zkrátka naprosto ty základní věci. A jejich krytí není vůbec dobré. V případě uzavření regulérního havarijního pojištění dostanete peníze i v případě, kdy vy způsobíte dopravní nehodu. A toto prostě tyto pseudo-povinná-ručení nikdy nedokážou. Uzavřete si obě dvě.

Jméno
Kateřina Kadlčková
Odpověď

A od které společnosti by bylo nejlevnější si sjednat na automobil Škoda Fabia 1.2 z roku 2011 s najetými 73100 Km? Můžete mi prosím něco doporučit, ale aby to bylo hlavně co nejvíc levné a nemusela jsem moc platit.

Jméno
Jiří Nosál
Odpověď

Dobrý den, jak již bylo řečeno na začátku diskuse, tak nejlepší je si provést srovnání všech pojišťoven. Například před zadané odkazy, nebo si dohledat sama jiný zdroj. Jen dle značky a typu vozidla nejde vůbec nic stanovit. O jeho ceně rozhoduje mnohem více parametrů a i vaše osoba, vaše historie. Skutečně se na to podívejte. Ceny nejsou univerzální jako například u cestovního pojištění, tady musíte skutečně zadat všechny parametry.

Jméno
Ladislav Mezník
Odpověď

Nedoporučoval bych vám žádný doplňkový balíček. Pokud budete chtít pojistit cokoliv navíc, tak přeplatíte veliké částky. Například si vezměte pojištění osobního automobilu proti krádeži. To v ČR samostatně nikdo nenabízí (dříve to měla v nabídce Generali). Takže aby jste se k němu dostala, tak musíte uzavřít havarijní a k tomu ještě navíc proti živelným katastrofám a poškození. Vůbec nepočítám s tím, že již hradíte povinné. A následně budete muset každý rok měsíčně zaplatit asi 15% hodnoty vašeho osobního automobilu. A podmínky vyplacení jsou naprosto bídné. Nejmenovaná společnost při odcizení vyplácí jen do 100 000 Kč, to je maximum. Jiné požadují naprosto u všeho spoluúčast, která může být i 20%. Ani nebudu vyprávět příběhy, kdy vyřízení plnění a vyplacení peněz trvá i 6 a více měsíců.

Proto bych vám poradil, ať si vezmete jen povinné a základní havarijní. Jakékoliv připojištění nemá žádnou cenu.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti