Internetová Poradna

o osobních automobilech

Leazing - Auto na nebankovní půjčku, lze to?

Jméno
Janka U.
Otázka

Zdravím. Předem se omlouvám za takovou otázku, ale autům nerozumím. Chtěla bych se zeptat, jestli v ČR existuje nějaké společnost nebo firma, která by nabízela leazing na auto, ale za stejných podmínek jako nebankovní půjčku? Mám zápis v bankovním i nebankovním registru a pokud si požádám u firem jako Škofin, tak mě nejspíš právě kvůli tomu zamítnou. Existuje nějaký nebankovní leazing? A nevíte někdo, jak to funguje v případě autobazarů, které nabízejí, že vám prodají auto na splátky a s nulovou akontací? Ty taky kontrolují registry a požadují akontaci? Děkuji.

Jméno
F. Spáčil
Odpověď

Pokud potřebujete koupit auto, tak si neberte leazing, ale vezměte si možná půjčku? Pokud nemáte problém se schválením, tak nemá cenu řešit leazing. Zároveň auto získáte s nulovou akontací (pokud se vlezete do půjčené částky). Jinak nevím o žádné firmě, která by dávala leazing dlužníkům a zadluženým lidem. A je to tak jedině dobře.

Jméno
Dan Běhůnek
Odpověď

Dobrý den, některé úvěrové společnosti dokonce přímo nabízejí financování auta. Například vím o Home Credit, která nabízí 30 000 Kč na 2 až 7 let s nulovou akontací, předem nic platit nemusíte. Nabízejí to pro fyzické i právnické osoby.

Samozřejmě ale musíte počítat s tím, že dost přeplatíte. Pokud si sjednáte leazing u klasické společnosti na například 400 000 Kč s 25% akontací, tak budete splácet 10 000 Kč měsíčně po dobu 36 měsíců a celková splacená částka bude 440 000 Kč. Tedy nějakých 10% více. Pokud si ale vezmete jakoukoliv půjčku (nebo tzv. nebankovní leazing), tak oproti půjčených 30 000 Kč se po splacení dostanete až na 60 000 Kč. A to už je rozdíl mezi 10% a 100%. taky doporučuji, aby jste si nastudovala, co to slovo znamená. Leazing totiž není to samé co půjčka. Jsou to dva naprosto odlišné termíny a mají diametrálně odlišné podmínky a i například postupy v případě nesplácení. Stejně tak to má i vliv na to, v jehož vlastnictví je automobil.

Jméno
K. Král
Odpověď

Home Credit není jediný a ani není nejvýhodnější. Skoro každá firma, která nabízí nebankovní půjčky, tak nabízí i auta na splátky. Úplně to samé najdete například i u Cetelem, viz "- půjčíme vám až 1 000 000 Kč - ihned po koupi se stáváte majitelem vozu, budete držitelem velkého TP - doba splácení až 120 měsíců - nevyžadujeme, aby měl vůz havarijní pojištění - automobilem neručíte vůči úvěru". Samozřejmě tady ale je zase jejich RPSN, které je opravdu vysoké. Na druhou stranu nevyžadují kontrolu registru. Doporučil bych vám ale spíše vyřešit si svoji minulost a poté si případně sjednat klasické leazing na osobní vůz.

Jméno
Anonymní
Odpověď

Pokud dlužíte peníze a jste v registru, tak nemáte šanci. Nikdo vás neschválí. Nezadlužujte se ještě víc, našetřete si nějaké peníze a vezměte si ojeté auto z autobazaru. Už například za 10 000 Kč se dají sehnat velmi slušná auta, i když budou starší (rok výroby okolo 2003 až 2005). Například Ford Mondeo, Ford Focus, Škoda Fabia, Opel Astra, VW Golf... . Sice budou mít najeto více než 100 000 Km, ale seženete je okolo 10 000 Kč, náhradní díly se prodávají za pár korun a opravit to umí naprosto každý. U aut z bazaru je i minimální rozdíl, jestli stojí 10 000 Kč nebo 80 000 Kč. Spolehlivost je cca stejná. A našetřit těch pár tisíc korun je otázka dvou nebo tří měsíců.

Jméno
Lucie T.
Odpověď

Sháním někoho, kdo mi půjčí na koupi ojetého vozu. Bydlíme na vesnici a musím každý den dojíždět s dětmi do města. Taky jsem si našla přivýdělek, ale musela by jsem dojíždět. A bez auta to prostě už dál nejde. Email: lucka.tynska@seznam.cz. Děkuji.

Jméno
Janka U.
Odpověď

Děkuji za odpovědi. Pořád se mi ale nepodařilo nic sehnat. Dívala jsem se na ty nebankovní půjčky, ale jejich nabídky jsou strašně nízké. Půjčují tak do 20 000 Kč a to na koupi auta není dost. Nemáte někdo nějaký tip na leazing, kde bych mohla dostat například 60 a více tisíc korun?

Jméno
Dan Běhůnek
Odpověď

To budete mít asi smůlu. Nikoho takového neznám.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti