Internetová Poradna

o osobních automobilech

Koupím auto na splátky s akontací 10000 Kč na ruku IHNED

Jméno
Radim Šoustek
Otázka

Zdravíčko, sháníme s budoucí ženou rodinné auto. Máme děti a potřebujeme nejlépe kombík jakékoliv značky na splátky v hodnotě maximálně 2000 Kč měsíčně. Akontace 10000 Kč ihned. Děkujeme za případné zájemce nabízet.

Jméno
ing. Karlík
Odpověď

Rozhodně vám nedoporučuji, aby jste si bral automobil na splátky takovouto cestu. Buď si běžte do banky pro peníze, nebo si na něj našetřete nebo si sjednejte leasing. To co vy hledáte, tak máte v podstatě tři možnosti:

  • nebankovní půjčka od soukromé firmy
  • na splátky přímo od prodávajícího
  • půjčka přes zprostředkovatele

Nebankovní půjčka - je to asi 10 minut, co jsem na tomto webu četl reakci v jedné diskusi. Pán si půjčil od jedné nejmenované nebankovní firmy 50000 Kč se splatností na 2 roky. Poté co by vše měl doplatit tak jak měl, tak by jim vrátil zpět o 80000 Kč víc. Tedy dostal 50000 Kč a za 2 roky jim měl vrátit 130 000 Kč. A v okamžiku, kdy se opozdil se splátkou, tak původní půjčka 50 000 Kč naskočila kvůli penále na 220 000 Kč. To je prostě šílené. Nedoporučuji nebankovní půjčky.

Přímo od prodejce - je to asi měsíc, co jsem se díval na reportáž na Nově. Pán přivezl do servisu auto na prohlídku. Tam ovšem zjistili, že jeho výrobní číslo se shoduje s autem, které je momentálně na Slovensku v autobazaru. Po krátkém vyšetřování se přišlo na to, že ten pán auto koupil soukromě a platil v hotovosti. Prostě takový pochybný obchod. A samozřejmě koupil kradený vůz, který měl přeražená čísla. O to auto dokonce myslím i přišel a bylo mu zabaveno. Nikdy se nepodařilo dohledat toho, kdo mu to původně prodal.

Úvěr od zprostředkovatele - toto zase proběhlo v novinách. Vyberete si v autobazaru například auto za 100 000 Kč. Oni vám nabídnou, že za vás vyřídí nebankovní financování. Jenomže si k tomu samotnému úvěru ještě přidají i svoji samotnou přirážku. Takže koupíte osobní auto za 100 000 Kč, včetně úroku bude za 120 000 Kč. Ale autobazar si tam připočte přirážku 80 000 Kč jen za to, že vám zprostředkoval půjčku. A vy to auto nakonec splatíte za 200 000 Kč.

Proto vám nedoporučuji si nikde takto sjednávat žádné obchody. Buď si na automobil našetřete víc než máte akontaci 10000 Kč a kupte si ho za své prostředky. Nebo si vezměte půjčku od banky či si sjednejte leasing. Pokud to budete řešit jakkoliv jinak, tak podle mě špatně dopadnete.

Jméno
Iva Bezoušková
Odpověď

Pane Karlík, to by zajímalo, kam bych se měla potom obrátit. Jsem v bankovním registru a u banky ani u leasingu nemám šanci. Tam mě prostě neschválí. A i přesto potřebuji každý den dojíždět do města a auto prostě musím mít. Co mám tedy dělat? Děkuji.

Jméno
ing. Karlík
Odpověď

Paní Bezoušková, nejsem odborník přes financování koupi vozidel. Jen jsem říkal, co jsem viděl nebo slyšel v okolí. A jak jsem se už zmínil, tak podle mě jsou jen tři cesty, jak se dostat rozumně k autu. Za prvé si na něj našetřete. Pokud nemáte, tak si zajděte do banky. Nebo si sjednejte leasing. O všech ostatních způsobech jsem slyšel takové zkušenosti, jaké jsem napsal.

Jméno
Petra Králová
Odpověď

Dobrý den, hledám jakékoliv vozítko do 30000 Kč. Jsem s malou na mateřské, ale bydlíme na vesnici (Svitavy). Kdyby jste mi mohli někdo nabídnout jakékoliv hezké auto, tak bych byla moc ráda. Mohla bych vám dávat splátky ve výši 2000 Kč měsíčně. Napište mi prosím na pata.kralova@post.cz a pošlete mi i fotky, ať se na ně můžu podívat. Děkuji, Petra Králová.

Jméno
Soukromý investor
Odpověď

Nabízím nebankovní půjčky od 10 000 Kč až do 150 000 Kč bez zástavy nemovitosti a na cokoliv. Můžete je využít i na koupi nového vozu. Neprověřujeme bankovní registry a ani vaši bonitu. Dáme peníze zaměstnancům, maminkám na MD, důchodcům a i podnikatelům. Vyplácíme i peníze na ruku v hotovosti. U nás prostě každý uspěje a ihned vyřeší své starosti. Zatelefonujte mi na smazáno a domluvte si osobní schůzku. Podepíšeme smlouvu a předáme peníze. Příspěvek byl upraven administrátorem. Důvod: spam.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti