Internetová Poradna

o osobních automobilech

Financování auta bez registru - Výhodně

Jméno
Josef Šíd
Otázka

Potřeboval bych poradit jak financovat auto. A co je nejvýhodnější.

Potřebuji ojeté auto pro výkon mojí práce. Jsem svobodný, bez závazku. Skončil jsem podnikání a začal jsem pracovat jako asistent majitele stavební firmy. Příjem bych doložil. Ale bez registru. K tomu ještě dostávám částečný invalidní důchod.

Jaký druh financování by byl pro mě nejvýhodnější? A kde mám šanci.

Jméno
Jan J.
Odpověď

Tak nejvýhodnější je vždycky leasing. I když jasně, má svoje mouchy. Především auto nebude ve vašem vlastnictví až do konečného doplacení. Takže například nemáte šanci jej předčasně prodat, doplatit dluh z prodeje a koupit si nové auto. To by šlo u úvěru. Ale leasing je perfektní díky nákladům a úrokům. Rozhodně bych volil tuto cestu. A tuším, že by to šlo i bez registru.

Jméno
Josef Šíd
Odpověď

Leasing mi není schválený kvůli registru. Proto se ptám kam dál.

Jméno
Jan J.
Odpověď

Tak potom financování koupě úvěrem na auto. Ty se dávají u nebankovních společností i bez registru. Pokud Vám tedy nevadí, že dost přeplatíte. Ale jak už jsem psal, na druhou stranu bude auto už od začátku Vaše. Případně by jste tím autem mohl ručit a dát jej jako zástavu.

Jméno
Petr Husák
Odpověď

Co jsem se díval na nebankovní firmy, tak některé dokonce spoluprací přímo s prodejci, takže by jste si nemusel brát neúčelovou půjčku. Například Cetelem nabízí až 500 000 Kč. A přitom do 200 000 Kč nemusíte ani platit havarijní pojištění. Případně Home Credit, ten dokonce nabízí s nulovou akontací. A je to i bez registru. A potom jsem i našel dvě společnosti, jedna financuje až 200 000 Kč, druhá až 300 000 Kč. Určitě existují možnosti i s registrem.

Jméno
Josef Šíd
Odpověď

Omlouvám se, že jsem neodpovídal. Ale situace se trochu změnila. V pondělí jsem vstoupil do insolvence a proto mi odpadly ty navržené podmínky. Nevíte co mám dělat? Prosím, poraďte.

Jméno
Jan J.
Odpověď

Tak v insolvenci Vám nikdo nic nedá, to jste bez šance. Odpadá banka, nebankovní i leasingy. Pochybuji že to dají i nějací soukromí poskytovatelé. někde jsem tady viděl, že někdo prodával svoje vlastní auto na splátky. Ale jak to bude právně podložené, to nemám nejmenší tušení. Při insolvenci vám mimochodem zůstává živnostní minimum, to nevím, z čeho by jste to chtěl vůbec splácet.

Jméno
Gábina Malá
Odpověď

Dívala jsem na financovaní od Home Credit. Ale tam se to řeší přes toho konkrétního prodejce, ne? Pokud jsem to správně pochopila, tak si u prodejce vyberete auto, ten vše zařídí a až pak to přes ně sjednáte. Takže si peníze neberete předem na financování koupě auta?

Jméno
Petr Husák
Odpověď

Gábino, přesně tak. Neberete si si peníze předem. Ale nejdříve si vyberete auto (ale jen u sjednaných prodejců). A pak teprve vyřešíte financování. Je to navazující postup.

Jméno
Elemír Lau
Odpověď

Chtěl bych se zeptat, pokud bych chtěl na financování auta 5000 Kč, šlo by to? Potřeboval bych to na ojeté autíčko, které bych splácel každý měsíc ve výši asi 1000 Kč. Tak kolik bych zaplatil na víc? Chci totiž koupit od známého malé autíčko, které bych potřeboval moc. Jsem z Mostu a spíš bych po Vás chtěl ty peníze, než Vaše nabídky aut. Bez kontrolování registrů a zástavy. 720193934, emili22@seznam.cz.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti