Internetová Poradna

o osobních automobilech

Bouraná auta prodej - Zkušenosti kde koupit

Jméno
Josef Zeman
Otázka

Zdravím. Chystám se koupit ojeté auto a už nějakou dobu si hraji s myšlenkou, že by mohlo jí i lehce bourané auto. Vidím tady dvě cesty, jak na to - koupit to dovezené do ČR a dostat to hotové do ruk. Druhá, složitější, cesta by byla vybrat si přes internet a zajet si pro něj do Německa. Jak se díváte na tento nápad?

Jméno
Petr Dostál
Odpověď

Pokud alespoň trochu rozumíte autům, tak bych volil druhý způsob. To co se děje při dovozu bouraných aut z Německa mi hlava naprosto nebere. Není výjimkou, že se vezme lehce potlučené auto s najetými 60 000 Km. Převeze se to do do ČR, vymění se plechy a máte nebourané auto s najetými 20 000 Km po prvním majiteli. To, že se "pouze stáčí" to už nikoho nepřekvapí. A i když narazíte na nabídky, kde je to poškození auta přiznané, tak velice riskujete stažené kilometry.

Němečtí řidiči mají při řízení jinou mentalitu a o auta se velmi dobře starají. Takže na českých silnicích najezděných 30 000 Km vypadá úplně stejně jako v Německu najetých 100 000 Km. Pokud tedy chcete skutečně ušetřit, tak nedoporučuji spoléhat na dovozte. Existují desítky kvalitních online bazarů a od každé značky mají tisíce vozů. Vyberete si naprosto bez problému. Dovezení je naprostá hračka a skoro nic to nestojí.

Jméno
Josef Zeman
Odpověď

Vím, že u vlastního dovozu se vyhnu všemožným podvodům. Je i možné, že mi hrozí zamlčení poškození, která vznikla při autonehodě atd. Na druhou stranu opravdu o dovážení nic nevím. Jaký způsobem bych to řešil? Chápu, že si najdu bazar na internetu. Najdu si auto, které by se mi líbilo. Jak jej následně přivezu a co je k tomu potřeba? Děkuji.

Jméno
Petr Dostál
Odpověď

Můžete to buď přivést na vleku nebo po vlastní ose. Pokud bydlíte do 50 Km od hranic, tak to má cenu řešit prvním způsobem a zaplatíte asi 100€ - 200€. Cen je ale silně individuální, záleží jestli pro to pošlete někoho z ČR nebo naopak to povezou sem z Německa. Nemusíte řešit žádné papírování. Jediné co stačí, tak je auto odhlásit.

Na větší vzdálenosti doporučuji si pro to auto už dojet. Budete muset uzavřít krátkodobé pojištění pro případ nehody. Toto má na starosti autoklub a můžete vše vyřídit na jejich pobočkách. Stejně jako v prvním případě jej musíte odhlásit z registru, ale navíc musíte požádat o dočasné (převozní) značky, které stojí 100€.

Ve zkratce tedy: navleku (odhlásit). Po vlastní ose: (odhlásit, krátkodobé pojištění, převozní značky). Na českém území již jen pokračujete dále. Mezi dovozem ojetého a bouraného auta není žádný rozdíl.

Jméno
Jaroslav Kohút
Odpověď

Na prodej jsou deseti tisíce bouraných aut, je jich naopak spíše přebytek. Pokud umíte mluvit DE, tak se schválně podívejte do online nabídek, co je tam vše na prodej. Pokud zadáte rozumné podmínky, tak od každé značky a ročníku narazíte na několik kusů. Takže si můžete vybírat a brát to nejlepší.

Jméno
Anonymní
Odpověď

Bourané vozy z DE jsme několik let úspěšně dováželi a ta firma snad ještě stále dováží. Ale jsou to už 3 roky, co jsem si našel nové zaměstnání. Vozily jsem například úplně nová BWM (najeto 5000 Km - 10 000 Km). Jejich pořizovací cena jako nových okolo 1 200 000 Kč. Po bouračce jste to koupili za naprosto směšné peníze, klidně 200 000 Kč. Investovali jste do toho dalších 150 000 - 200 000 Kč. Celkové náklady asi 400 000 Kč. A měli jste auto, které jste bez problému prodali za 600 000 Kč. Samozřejmě ne každý dovoz takto vyšel. Stalo se nám, že jsme přivezli lehce naťuklé auto za obří peníze (600 000 Kč) s tím, že se jen vymění předek. Když jsem ho ale rozebrali, tak jsme zjistili, že je dobré tak akorát na součástky. Zásadní vady způsobené nehodou nebyly vidět. Takže jsme na to prodělali skoro polovinu. Buď v tom musíte umět chodit, nebo si někoho sehnat. Z českých autobazarů nedoporučuji nic brát.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti