Internetová Poradna

o osobních automobilech

Bazar a bouraná auta - Nejlevnější automobily?

Jméno
David Hédl
Otázka

Jaké máte zkušenosti s autobazary, které prodávají bouraná auta a s jejich vozy? Podařilo se mi najít inzeráty, ale ne nikoho, kdo by to dělal ve velkém. Je nejlevnějším řešením koupit nabourané a dát ho opravit nebo je to nesmysl?

Jméno
Jovan Kuc
Odpověď

Jsou dvě možnosti. První jsou autobazary, která si bokem přiváží i bouraná auta, opraví je a dají do nabídky. Nebo ho rovnou prodají tak, jak je. Někteří soukromí lidé si to dovezou na svoje náklady, doma si to dají do kupy a pak prodají. Mám jednoho kamaráda, který to čas od času dělá. Nevím ale vůbec o nikom, kdo by to dělal ve velkém jako hlavní činnost. Pokud tedy nepočítám ty bazary, které dovezou bouraná auta a inzerují je jako ojeté auta po prvním majiteli v perfektním stavu. Což je tady naprostá klasika.

Jméno
Petr Vašek
Odpověď

Dává to smysl, pokud si ho umíte sám opravit nebo máte někoho, kdo to za Vás udělá. Pokud chcete mít už opravené, tak dostanete to, za co si zaplatíte. Můžete si koupit ojeté BMW 525 za 450 000 Kč. Nebo to samé, ale bourané a opravené za 400 000 Kč. První tři - čtyři roky to bude výhodná koupě. Potom se to ale začne pomalu sypat. Taky budete mít problém to kdykoliv dobře prodat, protože nikdo nepůjde do bouračky po druhém majiteli.

Jméno
Anonymní
Odpověď

Pravděpodobně jste četl naši poslední diskusi a špatně jste to pochopil. My jsme se tam bavili o tom, že je možné koupit nabourané v zahraničí, přivézt si ho sem a spravit. V žádném případě jsme se nebavili o tom, že by bylo výhodné něco takové kupovat v Česku. :) A ano, je to nejlepší cesta jak se dostat k nejlevnějším automobilům v poměru cena/kvalita.

Jméno
Anonymní
Odpověď

Mám s tím zkušenost, i když jsem se o to nikoho neprosil. Koupil jsem pro manželku z dovozu Seat Leon 1.9 TDi za dvě stě tisíc korun. Inzerované jako po prvním majitel bez závad. Během prvního půl roku jsme byli asi 5 krát v servisu kvůli závadám a nakonec jsme se dozvěděli, že bylo se vší pravděpodobností bourané a bylo vyměňováno či opravováno několik dílů. Raději ani nebudu jmenovat, kde jsem jej koupili.

Jméno
Alois Meier
Odpověď

Mají tady pointu v tom, že jestli chcete něco výhodné, tak vás to bude stát čas a úsilí. Budete muset investovat čas do vyhledání si vozu, jeho dovezení a i opravě. V ČR je pár firem, které se v tomto pohybují. Buď nabízejí to, že dovezou, opraví a prodají. Nebo provádí i asistovaný nákup. Vy sám si vyhlídnete bourané auto v bazaru (v zahraničí). Oni tam s vámi zajedou, podívají se na něj a se vším pomohou. Oni sami pak vyřeší dopravu do ČR a všechnu byrokracii. A vy za pár týdnů dostanete vše opravené. Případně vám to auto mohou vyhlídnout sami a vy tam s nimi ani nemusíte jezdit. Nejlevnější to není, protože jim samozřejmě platíte za služby. Ale pokud jste naprostý laik, tak je kontaktujte, ušetříte si neskutečné problémy.

Jméno
Luděk Malošek
Odpověď

A máte někdo zkušenost s havárkami ze Švýcarska? Zajímala by mě cena, jestli je srovnatelná či výhodnější než v DE. Plus jaké jsou náklady na právní přepisy v registrech apod.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti