Internetová Poradna

o osobních automobilech

Auto na lizing (lising), kdo půjčí nebankovní peníze na automobil

Jméno
Petra Hranáčová
Otázka

Mám našetřené 20 000 Kč a kamarád mi pomohl vybrat jedno ojeté auto. Řešili jsme to už v autobazaru, ale tam mi řekli, že mi lizing (lising) neschválí. Kvůli mojí minulosti. Kvůli registru si ani nemůžu zajít do banky, abych si vzala nějaký úvěr. Tak potřebuji najít někoho, kdo mi dá nebankovní lizing (lising) na auto. Neumím anglicky a nevím jak se to slovo píše, tak mě prosím omluvte. Děkuji.

Jméno
Karel Janeček
Odpověď

Podívejte se na Home Credit. Nabízí nebankovní financování koupě automobilů. Nevím jaká bude vaše spoluúčast a jaká je konečná cena auta, ale můžete si vzít úvěr již od 30 000 Kč bez registru na 2 až 7 let. Lze financovat osobní i užitková vozidla do 3,5 tuny. Nemám s nimi osobní zkušenost (vždy jednám pouze s bankami). Takže to berte spíše jako radu, než osobní doporučení. Možná se vyjádří někdo, kdo jejich služeb využil.

Jméno
Ivan Tkáč
Odpověď

Myslím si, že Home Credit není pro paní řešením. Má domluvené dealery, přímo autobazary. Tedy si od nich tento účelový leasing přímo nevezmete. Pokud jste už byla odmítnuta, kdo by poskytovatelem? Vůbec bych se nedivil, kdyby to byla tato společnost. V první řadě bych požádal rodinu a přátele o peníze, to je vždy první krok. Pokud to není možné, tak budete muset sáhnout bo neúčelové nebankovní půjčce.

Jméno
Karel Janeček
Odpověď

Je to jak píši já a i jak píšete Vy. Nabízejí oba typy - tedy přímá žádost a i zprostředkování od domluvených partnerů. Zásadní je, kdo Vás odmítl? Na 99% jsem si jistý, že jste byla prověřována soukromým subjektem, ne bankou. Díval jsem se podrobněji na nabídku a úrok je tedy velice solidní. RPSN se pohybuje okolo 10%. Takže pokud si vezmete 100 000 Kč, tak nakonec můžete splatit i 150 000 Kč. To mi připadá moc a beru moji radu zpět. Tam bych si peníze nebral. Společnosti jako ŠkoFin odpadají?

Jméno
Petra Hranáčová
Odpověď

Dobrý den, bylo to v jedné provozovně nejmenované společnosti v Praze. A ano, byla jsem odmítnuta u nebankovního prověření. Zkoušela jsem se dívat i na různé soukromé úvěry a půjčky na internetu, ale nikde jsem nepochodila. Jde o Renault Thalia Expression z roku 2012 a najeto má 9000 Km. Prodejní cena je 120 000 Kč a dvacet tisíc mám vlastních našetřených. Nenašel by se alespoň tady někdo, kdo by mi mohl půjčit? Na splácení mám, ale udělala jsem pár chyb v minulosti a to mě teď dohání. Děkuji.

Jméno
ing. Karlík
Odpověď

Správně se nepíše lísing ani lízing. Má to být leasing. To jen tak naokraj. Mám úplně jiný názor než ostatní, rozhodně se nezadlužujte. Předpokládám, že potřebujete tuto situaci vyřešit rychle a k tomu máte nestabilní příjem, nebo alespoň úspory. Proto raději kupte auto za 30000 Kč, na jeden až dva roky ježdění to bohatě stačí. Můžete si mezitím vyřešit registr a své ostatní problémy. A teprve až poté si půjčit peníze od banky. Teď se akorát upíšete lichváři a nic se nevyřeší.

Jméno
ing. Karlík
Odpověď

Díval jsem se do nabídek na internetu a seženete pojízdné auto i za menší sumy. Například Škoda Felicie, 2012 s 80 000 Km za 18 000 Kč. Peugeot 106 s 90 000 Km za 20 000 Kč. Nebo Ford Escort za 25 000 Kč. Doporučil bych Vám spíše Škodu, protože náhradní díly se rozdávají v podstatě zadarmo a opraví Vám to každý a všude. Pokud máte kamaráda, který tomu rozumí, tak se s ním poraďte a běžte raději touto cestou. Nemá cenu se zadlužovat. A leasing je nejhorší možná investice, to už raději do nemovitostí (když už si musíte půjčovat). Dejte na moji radu a ještě Vám zůstane na povinné ručení.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti