Internetová Poradna

o osobních automobilech

Auto na dojíždění do práce - Na prodej levné?

Jméno
Honza Malý
Otázka

Mám na vás menší otázku a prosbu. Sháním auto na dojíždění do práce, které by vydrželo každý den trasu Jesenice - Praha 4. Asi hodina (70 Km) cesty. Auto si představuji levné, jen aby vydrželo každý den tuto cestu do práce. Co nejmenší spotřeba a co nejlevnější pořizovací cena (do 20000 Kč). Nebo i lehce přes tuto hranici. Už jsem se díval po Peugeot 105, 20ř Diesel, Saxo diesel, Polo SDI (TDI je drahé), Felicie Diesel nebo starší Golf na naftu. Bohužel se v tom nevyznám, jsou to spíše auta, které jsem našel vyhledáváním v autobazarech. Ocením každou radu. Auto bude sloužit na každodenní dojíždění do práce a musí sloužit spolehlivě.

Jméno
Petr Nosek
Odpověď

Pokud se díváš po něčem na dojíždění do práce v benzinu, tak doporučím Peugeot 306 1.4 - spotřeba je reálně 6.5l na 100 Km. Ale jeho interiér není tolik strohý jako například u Felicie. Pokud se budeš dívat dál, tak pěknou spotřebu má i Opel Corsa, s litrovým motorem kombinovaná spotřeba okolo 5 až 5.5 litru. Jestli by jsi chtěl ale něco v naftě, tak si vyber Citroen Saxo 1.5d, ale musíš mít i celkem štěstí při výběru. nebo mít kamaráda, který ti s tím poradí. Některé kusy na prodej jsou velmi slušné a levné. Jiné jsou totální vraky na odpis.

Jméno
Broňa Málek
Odpověď

Tip na Peugeot 106 je výborný. Jeho údržba stojí pár korun, spotřeba je 4 - 5 litrů nafty (1.5D, 1997). prostě ideální auto na dojíždění do práce. Sám jsem ho měl a za dva roky jsem měnil akorát brzdy a spojkový lanko. Na toto si dávej větší pozor, pokud s tím budeš mít někdy problém, tak si i připlať ať to opraví pořádně. Zrovna s tímto bývají u tohoto modelu největší problémy. Jinak tě provoz nebude absolutně nic stát. Jen nafta a jednou za čas vyměnit olej, to je celé. teoreticky by mohly být ve výjimečných případech problémové nápravy, ale to je spíše o zacházení s tím autem. Ale i tak tě servis vyjde na řádově stovky korun. Na to že je to francouzské auto, tak mě překvapila jeho výdrž. Ale taky měl najetých jen 110 000 Km. To taky hraje velikou roli při výběru. Nad 200 000 Km bych už rozhodně nešel. Fungoval 2 roky naprosto perfektně a na údržbu velmi laciný.

Jméno
Jenda Král
Odpověď

Z mé zkušenosti Seat Toledo 1.9 TDI. Když umíš řídit, tak se dostaneš i pod 5 litrů. Jinak po běžném městě můžeš počítat tak těch 6 litrů, spíš ale méně. Na okresce okolo 4.5 litrů. A na dálnici je to podle rychlosti. Rozjezd u té 74 kW varianty je velmi slušný, u 66 kW motoru už je to znatelně línější. Ale pořád slušné. A to jsem měl obě. To silnější 2 roky a to slabší rok. protože mi manželka nechce na dojíždění do práce dovolit motorku, tak přemýšlím, že bych si opět Seat Toledo koupil jako druhé auto, které by bylo jen na dojíždění tam a zpět. Ceny jsou levné, podívejte se sám na nabídky.

Jméno
Marek Skula
Odpověď

Hodně záleží na tom, kolik s tím najedete. Pokud se vejdete do 25 000 Km za rok, tak se turbo-diesel nevyplatí kvůli náročnějšímu servisu. Takže to tak levně nevyjde. Ledaže by jste sehnal nějaký starý, třeba 1,9 Sdi. Nebo nějaký obdobný bez turba. Staré diesely z 80-tých let jedou na všechno. Takže bych já sám volil benzín (třeba Almeru), nebo hladký diesel. To by jste se do těch 20000 Kč mohl v pohodě vejít.

Jméno
Tomáš H.
Odpověď

Auta do 20000 Kč jsou známé svojí bezporuchovostí a že do nich není třeba dále nijak investovat (ironie!). Pokud si koupíte na dojíždění do práce Peugeot do 20 tisíc, tak počítejte s tím, že během následujícího roku do toho vrazíte asi jednou tolik. Takže vás vyjde na 40 000 Kč jen aby jste jej udržel v provozuschopném stavu. To už se víc vyplatí si vybrat něco z kategorie 30 - 40 000 Kč s tím, že dostanete slušné auto a nebudete opečovávat skoro nepojízdný vrak. Já sám za sebe bych bral Felicii, slušné celkem levné ceny, levný servis, všude plno náhradních dílů. A když se poštěstí, tak ji seženete po nějakém starším manželovi, co ji posledních 5 let akorát parkoval v garáži a v neděli s ní jezdil do kostela.

Jméno
Josef
Odpověď

Můžu nabídnout vůz značky Peugeot 106D. Cena je 10 000 Kč. Máte někdo zájem? Tak zavolejte na telefonní číslo 730 147 843.

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti