Internetová Poradna

o osobních automobilech

Navigace do auta a doživotní aktualizace map (Zdarma)

Jméno
Jakub Ševčík
Otázka

Chystám se koupit navigaci do auta, ale ještě nemám vybráno. Požaduji, aby byla součástí bezplatná doživotní aktualizace map. Zatím jsem se díval na TomTom, který splňuje asi všechny podmínky až na to, aby to bylo celé zdarma. V základu nabízejí 3 roky zdarma update Traffic systému, poté to je již placené. Máte nějaké tipy a co používáte vy?

Jméno
Mio Spirit
Odpověď

Já používám navigaci od Mio (Spirit 6970 LM), která má doživotní aktualizaci. Jakmile jsem si ji koupil, tak jsem se zaregistroval na jejich internetových stránkách a teď mi akorát chodí email, když je třeba provést aktualizaci. Vychází to cca 4 krát do roka a je to zdarma. Mám i mnoho dalších funkcí, které nevyužívám. Dochází tam informace o aktuálních zácpách a uzavírkách. Jsou tam zakreslené pozice radarů, takže vás dokáže upozornit na měřený úsek. Má integrované rozhraní od Google nějakých míst (nepoužívám). A pokud zaparkujete v cizím městě, tak si můžete uložit aktuální místo, navigaci vzít s sebou a ona vás pak navede zpět.

Jméno
Odpověď

Používám 5" multidotykovou GO LIVE 1005 od TomTom. Kupoval jsem ji tehdy za cenu přes 9000 Kč. Mapy má stále aktuální (zdarma) a jsou v rámci celé EU. Nevím co konkrétně myslíte tím Traffic systémem, to tam pravděpodobně nemám. Hlášení radarů (i mobilních) není žádnou novinkou, to má ta moje taky. Mám jediný problém a to s hlasovým ovládáním, které ne vždycky ideálně funguje, zvlášť když vás jede v autě víc nebo máte puštěné rádio. Ale to je spíš drobnost.

Jméno
Ondřej Čermák
Odpověď

Výrobcům navigací už docela dlouhou dobu teče do bot. Poslední ránu jim zasadila Nokie, která začala do mobilních systémů dodávat zcela zdarma navigaci bez omezení. Sám mám Nokii N8 a nevidím jediný důvod, proč bych si měl koupit zvlášť navigaci. Kvalita map je naprosto stejná, hlasové pokyny a veškerý komfort z hlediska nastavení. Mohu vybírat režimy (chůze, jízda autem) a dle toho se i upravuje zobrazení a přizpůsobí se. Ukazuje všechny důležité údaje (vzdálenost, rychlost, čas do příjezdu). A naprosto všechno mám zdarma. Nejsem ani omezený geograficky - můžu si z internetu stáhnout mapu úplně všech zemí světa a volně je používat. Každý balíček země má asi 100 MB a vše je volně dostupné na internetu na jejich stránkách.

Jméno
Petr G.
Odpověď

Mám MIO C710 a ve své době stále kolem 10000 Kč. Taky tam k tomu byla "záruka" v podobě doživotních aktualizací. Ale to je spíš dobrý výsměch. Dneska již ten SW (MioMap) dál nevyvíjí a neaktualizují, takže v podstatě dodrželi svoje slovo - mám poslední vydanou verzi SW. S tím dodatkem, že je několik roků stará. Jinak dneska už naprosto každý počítá automaticky s tím, že toto bude součástí. A ani ti nejlevnější nebo nejdražší výrobci by si dneska nedovolili zpoplatnit aktualizaci. Někteří to obcházejí tak, že nabídnou stejný komfort jako má konkurence. Ale vyvinou navíc nějaký SW (například ten Traffic na monitoring zácp a uzavírek) a až ten dodatečně zpoplatní.

Jméno
Dan Krajánek
Odpověď

Jako první s touto nabídkou přišla firma Garmin (LifeTime) a následovali ji úplně všichni. V současné době v tom už není rozdíl, řešilo se to tak před 5 - 6 lety. Otec má TomTom GO a je výborná. K PC to připojíte pomocí USB a můžete jak stahovat aktualizace, tak ji i dobíjet. V příslušenství je i držák do auta, který má zavedený microUSB. Mobilní telefon (viz. ta Nokie N8) bych nedoporučil. Jako nouzové řešení to může být dobré. Ale má velmi malý display, se satelitním připojením vám baterka vydrží tak 2 hodiny a ani ji do auta nemáte jak viditelně připevnit. Já sám žádnou nemám, protože autem akorát dojíždím do práce, takže tak.

Jméno
Danny
Odpověď

Koupil jsem Mio Spirit 6970 LM v bazaru, ale bohužel bez klíčů. Nevíte někdo, kde sehnat klíč na aktualizaci? Kupovat se mi ji nechce, když má mít doživotní aktualizaci zdarma. Dík za odpověď.

Jméno
Petr
Odpověď

Mam miom spririt6970 LM.Poradte jak mam provest aktualizaci přes počítač.Jsem lajk Díky Petr

Jméno
Šarik
Odpověď

Dobry den potrebovala bych poradit mame zabudovanou navigaci v aute je tam vlozena karta a chtela bych ty mapy aktualizovat ale vubec si nevime rady jak se to dela byly jsme se ptat tam kde jsme kupovaly auto a rekly nam strasnou cenu co teda bych nedala poradi nekdo jak se to dela?dekuju moc

JMÉNO
TEXT
Napište číslicí "třicet jedna":
Osobní auta - Poradna, Diskuse, Zkušenosti